i7 11700 Sistem açılırken arada bir mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Flarion

Hectopat
Daha fazla  
RAM
HyperX 8GB fury RGB 3200 MHz CL16 DDR4 2x
SSD veya HDD modeli
Kingston A2000 500 GB
Ekran kartı
ASUS ROG 3070 Ti
Anakart
ASUS ROG STRIX B560-F
İşlemci
i7 11700
Bilgisayarım yaklaşık olarak 2.5-3 yıllık aldıktan 1 yıl sonra başladı bu sıkıntı çok takmadım ben de. Birkaç haftada bir bilgisayarım açılırken mavi ekran veriyor sonrasında normal açılmaya devam ediyor. Başka bir sorun yaşıyorum şu anda yaşadığım sorunun mavi ekranla alakası olabileceği söylendiği için çözmeye çalışıyorum. Şu anda elimde 3 tane dump dosyası var sadece diğerleri formattan önce olduğu için silindi 3'ünü buraya bırakıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Minidump

Bilgisayarım yaklaşık olarak 2.5-3 yıllık aldıktan 1 yıl sonra başladı bu sıkıntı çok takmadım ben de. Birkaç haftada bir bilgisayarım açılırken mavi ekran veriyor sonrasında normal açılmaya devam ediyor. Başka bir sorun yaşıyorum şu anda yaşadığım sorunun mavi ekranla alakası olabileceği söylendiği için çözmeye çalışıyorum. Şu anda elimde 3 tane dump dosyası var sadece diğerleri formattan önce olduğu için silindi 3'ünü buraya bırakıyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Minidump

Dump dosyalarını inceleyip ayrıntılı bilgi vereceğim. Beklemede kalın.

Bir şey soracağım mavi ekran yemeden öncesinde tam olarak ne yapıyordun?

2 kere CRITICAL_PROCESS_DIED hatası ve bir de ekran kartı ile ilgili mavi ekran hatası almışsın.

Ekran kartının güncel sürümünü indir. DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücünü kaldır. Sonra yeniden başlatmada interneti kapat kendin elle sürücüyü yükle. Windows Update yüklemesin.

Son düzenleme:
Dump dosyalarını inceleyip ayrıntılı bilgi vereceğim. Beklemede kalın.

Bir şey soracağım mavi ekran yemeden öncesinde tam olarak ne yapıyordun?

2 kere CRITICAL_PROCESS_DIED hatası ve bir de ekran kartı ile ilgili mavi ekran hatası almışsın.

Ekran kartının güncel sürümünü indir. DDU ile güvenli modda ekran kartı sürücünü kaldır. Sonra yeniden başlatmada interneti kapat kendin elle sürücüyü yükle. Windows Update yüklemesin.

Hepsi bilgisayarı başlatırken oldu hiç bilgisayar açıkken mavi ekran yemedim.

Dediğim gibi ekran kartınının güncel sürümü varsa dediğim yöntem ile güncel sürücüyü yükle. Eğer yoksa disktunepro ile disk kontrolü veya Memtest86 ile RAM'lerini test edebilirsin.

Memtest'i daha önce denemiştim sorun çıkmamıştı ama disktunepro yu deneyebilirim. Ekran kartı sürücümde güncel.

Disktuneyi dene ve sonucu burada paylaş.

Geri
Yukarı