Çözüldü "Sistem arızası nedeniyle varsayılan performans optimizasyon ayarları geri yüklendi" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FreeShah

Kilopat
RAM
Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2x16 GB) DDR4 3600MHz
SSD veya HDD modeli
WD Blue SN570
Ekran kartı
RX 6800
Anakart
MSI Pro B550M-P
İşlemci
R7 5700X
Eskiden WattMan diyordu şimdi sadece bunu diyor. Sistem özellikleri aşağıdaki gibi. Sebebi nedir? Ne yapmalıyım? Neye bakabilirim? PC'yi hazır sistem olarak aldım ve bu hatalar aldığımdan beri var. Kapanma, oyundan atma gibi şeyleri pek yaşamadım. Sadece uyarı alıyorum. Çözmek istiyorum. Çünkü AutoCAD ile çok hata aldım kurduğumdan beri ve alakalı olabilir gibi geliyor.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 32MB önbellek 8 çekirdek AM4 7nm işlemci.
İşlemci soğutucu: Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB 120mm hava soğutucu.
Anakart: MSI Pro B550M-P gen3 4400(OC) DDR4 soket AM4 HDMI VGA DVI-D M.2 USB 3.2 mATX anakart.
Ekran kartı: MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16g V1 16 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
RAM: Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2x16 GB) DDR4 3600MHz CL16 RAM cMN32GX4M2Z3600C16.
SSD: WD blue SN570 500GB GEN3x4 M.2 SSD 3500 MB okuma / 2300 MB yazma.
Kasa: Vento neptune VG07F RGB siyah mid Tower Gaming kasa.
PSU: FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU.
Monitör: ASUS VG27a (2K TUF Gaming)

Çözüm
Hocam AMD'ye rapor atın. Zaten PC kapansa test yapın derdim de. Adamlar size yolluyorlar hata kaynağını.

Teşekkürler arkadaşlar. Bir daha bildirim görürsem AMD Radeon üzerinden bir rapor göndermeyi denerim. Duruma göre de güncelerim burayı.

Arkadaşlar emin olmamak ile beraber afterburner sildikten sonra sanırım bütün sıkıntılar düzeldi. Ama dediğim gibi epeydir bir şeyler deniyorum. Rivaturner ile afterburner da sildim. 2 gündür hiç hata yok.
Eskiden WattMan diyordu şimdi sadece bunu diyor. Sistem özellikleri aşağıdaki gibi. Sebebi nedir? Ne yapmalıyım? Neye bakabilirim? PC'yi hazır sistem olarak aldım ve bu hatalar aldığımdan beri var. Kapanma, oyundan atma gibi şeyleri pek yaşamadım. Sadece uyarı alıyorum. Çözmek istiyorum. Çünkü AutoCAD ile çok hata aldım kurduğumdan beri ve alakalı olabilir gibi geliyor.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 32MB önbellek 8 çekirdek AM4 7nm işlemci.
İşlemci soğutucu: Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB 120mm hava soğutucu.
Anakart: MSI Pro B550M-P gen3 4400(OC) DDR4 soket AM4 HDMI VGA DVI-D M.2 USB 3.2 mATX anakart.
Ekran kartı: MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16g V1 16 GB GDDR6 256 bit ekran kartı.
RAM: Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2x16 GB) DDR4 3600MHz CL16 RAM cMN32GX4M2Z3600C16.
SSD: WD blue SN570 500GB GEN3x4 M.2 SSD 3500 MB okuma / 2300 MB yazma.
Kasa: Vento neptune VG07F RGB siyah mid Tower Gaming kasa.
PSU: FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU.
Monitör: ASUS VG27a (2K TUF Gaming)

OCCT ile test yapıp "sistem arızası"'na sebebiyet veren parçayı bulmayı deneyin.

OCCT ile test yapıp "sistem arızası"'na sebebiyet veren parçayı bulmayı deneyin.
İndirdim ve kurdum. 5 dakikaya ayarladım ve başlattım. Benim PC diğer başlıklarıdaki gibi kapanma vb sorunları göstermiyor. Sadece bildirim geliyor. Bir de oyunlarda filan sorun çıkarmadı hiç. Bu verdiği AutoCad hatalarının da AMD ile alakalı yazılımsal sorunlar olabileceğini düşünüyorum. Fakat testi doğru yapamadıysam tekrar ederim. İlk kez kullandığım bir program. Gönderdiğiniz başlıkta da spesifik bir şey bulamadım.

1698432346726.png

İndirdim ve kurdum. 5 dakikaya ayarladım ve başlattım. Benim PC diğer başlıklarıdaki gibi kapanma vb sorunları göstermiyor. Sadece bildirim geliyor. Bir de oyunlarda filan sorun çıkarmadı hiç. Bu verdiği AutoCAD hatalarının da AMD ile alakalı yazılımsal sorunlar olabileceğini düşünüyorum. Fakat testi doğru yapamadıysam tekrar ederim. İlk kez kullandığım bir program. Gönderdiğiniz başlıkta da spesifik bir şey bulamadım.

Eki Görüntüle 1992564

Bu yeni Hata'yı birçok kişi boş veriyor diye geçiştirmiş ama önceden WattMan hatası veriyor demişsiniz. Genellikle donanımsal bir hata ama ekran kartınızı bir stres testine sokmanızda fayda var.

Bu yeni Hata'yı birçok kişi boş veriyor diye geçiştirmiş ama önceden WattMan hatası veriyor demişsiniz. Genellikle donanımsal bir hata ama ekran kartınızı bir stres testine sokmanızda fayda var.

Hocam stres testi için bir şey bulamadıysanız FurMark'tan yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Hocam stres testi için bir şey bulamadıysanız FurMark'tan yapabilirsiniz.
Stres testlerinde sorun çıkmıyor hocam. Bi kaç uygulama ile denedim. Furmark da yeterince güvenilir değil. Ekran kartı yakıyor diye 5 dkk üstüne çıkmadım. Maks 65 sıcaklık olmuştu 5 dakika sonunda.

Stres testlerinde sorun çıkmıyor hocam. Birkaç uygulama ile denedim. FurMark da yeterince güvenilir değil. Ekran kartı yakıyor diye 5 dakika üstüne çıkmadım. Maksimum 65 sıcaklık olmuştu 5 dakika sonunda.

Hocam AMD'ye rapor atın. Zaten PC kapansa test yapın derdim de. Adamlar size yolluyorlar hata kaynağını.

Teşekkürler arkadaşlar. Bir daha bildirim görürsem AMD Radeon üzerinden bir rapor göndermeyi denerim. Duruma göre de güncelerim burayı.

Arkadaşlar emin olmamak ile beraber afterburner sildikten sonra sanırım bütün sıkıntılar düzeldi. Ama dediğim gibi epeydir bir şeyler deniyorum. Rivaturner ile afterburner da sildim. 2 gündür hiç hata yok.

Son düzenleme:
Çözüm
Hala bu hatayı alıyor musun? Ben yeni sistem aldım 2 defa sistem kendisine reset attı. İlki bir kaç gün önce diğeri bugün. Bios üzerinden işlemci sıcaklığı düşürmek için undervolt yapmıştım. 0.20 voltaj düşürdüm. Acaba bundan mı kaynaklanıyor bu hata?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı