Sistem Ayrıldı Bölümü'nü Sildim, Nasıl Düzeltebilirim?

One Lee Shan Lee

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 yüklerken format ekranında yanlışlıkla sistem ayrıldı bölümü'nü sildim ve şu an Windows 10 C diskine kurulu ama D diskimde malesef sistem ayrıldı bölümü oldu. Benim isteğim ise C ve D diskinden ayrı olarak sistem ayrıldı bölümünün olması yani sistemimin 3 diskten oluşması, C + D + 100MB sistem ayrıldı bölümü.
Sistemimin şu anki görüntüsü:

Bütün bölümleri silin. Onun ardından C ve D olarak ikiye ayırın. Son olarak işletim sistemini baştan kurun. O kendi kendine bölüm oluşturacaktır.

Sistem Ayrıldı bölümü olmasa da olur bence. Size bir zararı yoksa kalsın. Bir sorun olursa format atarsınız.
NOT:Harici bir disk alıp verilerini ona depolayarak format atabilirsin.

Sistem ayrıldı bölümü olmadan sistem çoğu zaman açılmaz. Görmemeniz normaldir. O bölüm normal kullanım senaryosunda pasif şekilde bulunur ve en güvenlisi de budur. Tek seferlik erişim için BOOTICE kullan. Ayrıca o bölümün size bir zararı ve faydası yok. Tek bir yararı var, o da bilgisayar açılırken o bölümün dosyaları kullanılır.
Sende 100MB olan bölümü bul ve bir harf ata. Bende MacOS Sierra kurulu olduğundan dolayı 200MB olması normaldir. Q-Dir gibi bir programı yönetici olarak açarsan o bölüme erişim sağlarsın.
Screenshot_75.png

Screenshot_74.png

Yanlış bir tuşu seçersen bilgisayarı boot etmez hala getirebilirsin. Ayrıca bölüme zarar verirsen de aynısı olacaktır. Dikkat ol. Demedi deme.

O bölümün sıza artısı nedir? O bölüm profesyonel çekirdek düzenlemesi dışında pek bir anlam ifade etmiyor. Ayrıca o düzenleme Windows'un stabilitesini bozabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı