Sistem Ayrıldı Bölümü'nü Sildim, Nasıl Düzeltebilirim?

One Lee Shan Lee

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 yüklerken format ekranında yanlışlıkla sistem ayrıldı bölümü'nü sildim ve şu an Windows 10 C diskine kurulu ama D diskimde malesef sistem ayrıldı bölümü oldu. Benim isteğim ise C ve D diskinden ayrı olarak sistem ayrıldı bölümünün olması yani sistemimin 3 diskten oluşması, C + D + 100MB sistem ayrıldı bölümü.
Sistemimin şu anki görüntüsü:

Bütün bölümleri silin. Onun ardından C ve D olarak ikiye ayırın. Son olarak işletim sistemini baştan kurun. O kendi kendine bölüm oluşturacaktır.

Sistem Ayrıldı bölümü olmasa da olur bence. Size bir zararı yoksa kalsın. Bir sorun olursa format atarsınız.
NOT:Harici bir disk alıp verilerini ona depolayarak format atabilirsin.

Sistem ayrıldı bölümü olmadan sistem çoğu zaman açılmaz. Görmemeniz normaldir. O bölüm normal kullanım senaryosunda pasif şekilde bulunur ve en güvenlisi de budur. Tek seferlik erişim için BOOTICE kullan. Ayrıca o bölümün size bir zararı ve faydası yok. Tek bir yararı var, o da bilgisayar açılırken o bölümün dosyaları kullanılır.
Sende 100MB olan bölümü bul ve bir harf ata. Bende MacOS Sierra kurulu olduğundan dolayı 200MB olması normaldir. Q-Dir gibi bir programı yönetici olarak açarsan o bölüme erişim sağlarsın.
Screenshot_75.png

Screenshot_74.png

Yanlış bir tuşu seçersen bilgisayarı boot etmez hala getirebilirsin. Ayrıca bölüme zarar verirsen de aynısı olacaktır. Dikkat ol. Demedi deme.

O bölümün sıza artısı nedir? O bölüm profesyonel çekirdek düzenlemesi dışında pek bir anlam ifade etmiyor. Ayrıca o düzenleme Windows'un stabilitesini bozabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı