Sistem başlatıldığı zaman monitörde dikey çizgiler çıkıyor ve görüntü gelmiyor

yavuzlevent

Hectopat
RAM
16 gb
Ekran kartı
1660 gtx
Anakart
asus 460mk
İşlemci
10400 i5
Merhaba, şöyle bir durumla karşı karşıyayım elimde iki bilgisayar, iki monitör var.
1660 GTX super ve ViewSonic VX2458-C-mhd monitör ile eski bir sistem kasa ile ASUS monitör var.
Öncelikle 1660 GTX super olan bilgisayara ViewSonic VX2458-C-mhd kullanıyordum ama bir anda ekranından dümdüz bir çizgi çıkıp görüntü vermemeye başladı.
Daha sonra diğer bilgisayarıma takıp denedim (kablo vs değişmeden) görüntü sorunsuz şekilde geldi.
Bilgisayarda mı problem var diye ASUS monitörü 1660 GTX olan kasaya taktım bu sefer de bu sorunsuz çalışmaya başladı. Yani doğru anlatabildim mi bilmiyorum ama ViewSonic VX2458-C-mhd 1660 GTX ekran kartı bilgisayarda görüntü vermiyor. Sebebini hiçbir şekilde anlayamadım. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-02-27 saat 19.04.31_bcc2b7cd.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-02-27 saat 19.04.31_bcc2b7cd.jpg
    132,5 KB · Görüntüleme: 16
Eski kasanın ekran kartın markası nedir yeni kasanın ekran kartı markası nedir? Yenisinde monitör göçmüş eskisinden calısıyor. Hımmm

Çözünürlük düşürür müsünüz sırasıyla bir denemenizi isterim.

Eski kasanın ekran kartın markası nedir yeni kasanın ekran kartı markası nedir? Yenisinde monitör göçmüş eskisinden calısıyor. Hımmm

Çözünürlük düşürür müsünüz sırasıyla bir denemenizi isterim.

GT730'da(1920x1080) sorunsuz çalışıyor, şimdi çift monitör yaptım ve tek tek Hz ve çözünürlük düşürdüm hiçbir şey değişmedi. BIOS ekranında filan da görüntü gelmiyor ama kabloyu cıkardığım an, ViewSonic logosu filan tertemiz gösteriyor. Tekrar kasaya takılı olunca o bile cıkmıyor gerçekten çok garip anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı