VGA'dan görüntü alınca renkli dikey çizgiler çıkıyor

gurecumut

Hectopat
VGA'dan direkt görüntü alınca gökkuşağı gibi dikey çizgiler çıkıyor.
Ekran kartından görüntü alınca düne kadar bir şey yoktu FurMark olsun pratik kullanım olsun sorunsuzdu. şimdi de ekran kartını takınca yatay yeşil çizgiler kırmızı dikey çizgiler falan çıkmaya başlıyor. Ekran kartını başka kasaya taktığımda da bu sorun devam ediyor. VGA'dan da görüntü alamıyorum deli olacağım RAM'leri söktüm değiştirdim yok işlemci pinlerinde bir şey yok.
IMG_20210528_163201.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartından görüntü alınca düne kadar bir şey yoktu FurMark olsun pratik kullanım olsun sorunsuzdu. Şimdi de ekran kartını takınca yatay yeşil çizgiler kırmızı dikey çizgiler falan çıkmaya başlıyor. Ekran kartını başka kasaya taktığımda da bu sorun devam ediyor. VGA'dan da görüntü alamıyorum deli olacağım RAM'leri söktüm değiştirdim yok işlemci pinlerinde bir şey yok.
Eki Görüntüle 1045284

Acaba ekran bozuk olabilir mi?

Ekran kartından görüntü alınca düne kadar bir şey yoktu FurMark olsun pratik kullanım olsun sorunsuzdu. Şimdi de ekran kartını takınca yatay yeşil çizgiler kırmızı dikey çizgiler falan çıkmaya başlıyor. Ekran kartını başka kasaya taktığımda da bu sorun devam ediyor. VGA'dan da görüntü alamıyorum deli olacağım RAM'leri söktüm değiştirdim yok işlemci pinlerinde bir şey yok.
Eki Görüntüle 1045284

Geçmiş olsun hocam.

Sorun büyük olasılıkla ekran kartı. Yanmış olabilir. Başka ekran kartı takma imkanınız varsa öyle deneyin.
Başka kart taktım hiç görüntü vermedi.
Ekran kartı eskiyse muhtemelen ömrünü doldurmuştur, başka portları deneyin, belki sadece port bozulmuştur, %10 ihtimal veriyorum.
Dün sağlamdı tüm portlar işte
Ekran kartı eskiyse muhtemelen ömrünü doldurmuştur, başka portları deneyin, belki sadece port bozulmuştur, %10 ihtimal veriyorum.
Gtx460 hocam
Acaba ekran bozuk olabilir mi?
Onu da denedim kendi kasamı taktım monitör de sorun yok
Up
Şimdi de son durum bu ekran kartından bir şekilde görüntü almaya başardım ama bu absürt yazılar çıkmaya başladı. Bunun arızası ekran kartı ramimi yoksa chipset kaynaklımıdır.

Dosya Ekleri

• IMG_20210528_214234.jpg
    IMG_20210528_214234.jpg
    189,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı