Sistem belleğin %75'ini kullanıyor

Phorisma

Yoctopat
Daha fazla  
PC'de hiçbir şey yapmıyorum. Buna rağmen RAM'in %75'i kullanılıyor özel sebeplerden dolayı PC'ye format atamıyorum. Ne yapabilirim? (4 GB RAM'im var.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka plan uygulamaları ve windows'un stabil çalışabilmesi için arkaplanda çalışması gereken hizmetlerden ötürü olabilir.

Windows 10 veya 11 kullanıyorsan daha doğal hiçbir şey yok, 4GB için ağır o işletim sistemleri. Hafifletilmiş sürüm deneyebilirsin.

Hocam 4GB RAM'i Windows7'de verimli kullanabilirsiniz. 4GB RAM kalsın diyorsanız tek çözümü MemReduct kurmak ya da GhostSpectre gibi modlu hafif Windows sürümü kullanmak.

GhostSpectre gibi modlu hafif Windows sürümü kullanmak.
Custom yazılım olduğu için riskleri göze almanız lazım.

Windows 11 ve Windows 10'da RAM'i kullanıma göre düzenliyor. Örneğin PC boşken arka planda yapacağı bütün görevleri çabucak daha çok kaynakla tek seferde yapıyor.

Siz cihazı kullanmaya başladıkça o kendinden düşürüyor kullanımı. Yani normal bir şey.

Hiçbir şey yapmıyorum derken arkada uygulama açık da değil sanırım? Güncelleme yapıyor olabilir yeni mi başladı?
yani pc de hiçbir uygulama acık değil düz sadece çalışıyor

Windows 11 ve Windows 10'da RAM'i kullanıma göre düzenliyor. Örneğin PC boşken arka planda yapacağı bütün görevleri çabucak daha çok kaynakla tek seferde yapıyor.

Siz cihazı kullanmaya başladıkça o kendinden düşürüyor kullanımı. Yani normal bir şey.
düşmüyor

Geri
Yukarı