Sistem Bileşenlerini Tek Tek Almak Mantıklı Mı?

Berhan Kanbur

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Yaza bilgisayar toplamayı planlıyorum. RX 570 ve Ryzen 5 1600’lü bir sistem düşünüyorum. Kasa v.b bileşenleri para biriktirdikçe alarak; ekran kartını taksit ile alıp, bitmesine yakın işlemciyi taksit ile almak mantıklı mı?(En fazla 6 taksit yapıldığı için böyle bir şey yapıyorum.) Fiyatların ne yöne gideceği belli olmuyor fakat böyle yapmaktan başka şansım yok. Takside vereceğin parayı kenara koy dediğinizi duyar gibiyim; öyle yapmak istesem ailem bana her ay o parayı vermez, geçiştirir v.s
Sizce böyle yapmamda herhangi bir sorun olur mu? Fiyat değişikliği, yeni çıkan ürünler vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem açısından bir sorunu olmaz, ekonominize bağlı uyumlu sistemi aldıktan sonra isterseniz 1 yılda toplayın.
Kur ve enflasyona bağlı fiyat artımları bilinemez.

İndirimleri takip edin, en büyük indirimi hangi donanımda yakaladınız ve ileride bu kadar avantajlı bir alışveriş yapıp yapamayacağınıza göre hangi donanıma öncelik vereceğinizi belirleyin.
İşlemci için acele etmeyin 3. nesil Ryzenler çıkıyormuş duruma göre ne almanız gerektiğine karar verirsiniz.
Çok güzel bir indirim yakalarsanız ekran kartını aradan çıkarmaya çalışın çünkü sistemin bütçesine en büyük darbeyi ekran kartı vurur.
Taksit konusunda bilgim yok oldum olası sevmem takip edemem, varsa alırım yoksa almam.

Teşekkürler. İlk ekran kartını almayı düşünüyorum zaten. Amazon.com’dan alma konusunda da baya bir araştırma yaptım ona göre ordan alabilirim. İşlemci de dediğiniz gibi yeni Ryzen’leri beklemem iyi olur gerek önceki nesilleri fiyatları düşmesi açısından v.s.

Zaten işlemci ve ekran kartını alınca diğer bileşenleri çabucak toplarım gibime geliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı