Sistem BIOS ekranında kaldı

Recep26

Hectopat
Daha fazla  
Masaüstünde takılırken masaüstündeki simgeler kayboldu. Bilgisayarı yeniden başlatmak için başlat menüsüne geldim ve PC dondu. Ben de düğmeden kapattım geri açıldığında BIOS'a attı. Ne yaptıysam düzelmedi başka harddisk taktım yine olmadı. BIOS'ta kaldım yardımcı olursanız sevinirim.

BIOS pilini değiştir ve sıralamayı yeniden tasarla. Örnek. 1 sıraya başka bir HDD tak 2 ci sıraya Windows kurulu olanı tak. Ardından sırayı ters işlem yap. Büyük ihtimalle önce pilini bir değiştir.pili çıkarttıktan sonra 5 dk bekle Ögle dene. Bu arada anakart modelin nedir?

BIOS pilini değiştir ve sıralamayı yeniden tasarla. Örnek. 1 sıraya başka bir HDD tak 2 ci sıraya Windows kurulu olanı tak. Ardından sırayı ters işlem yap. Büyük ihtimalle önce pilini bir değiştir.pili çıkarttıktan sonra 5 dk bekle Ögle dene. Bu arada anakart modelin nedir?
Msi ms - 16J9, yarın değiştiriyim bios pilini ama ölçtüğümde 3.25v verdi.

Bazı biller bitmesine yakın aynı değeri verir fakat işlemini yerine tam getiremez. Buyuzden Duracell ya da iyi bir pil almanı tavsiye ederim. Eski pili şimdi sökebiliyorsan sök, beklerken kendisini sıfırlar. Olmazsa BIOS güncellemesi yapman gerekebilir.

Yarın deneyince sonucu yazarım. Teşekkürler.

Yarın deneyince sonucu yazarım. Teşekkürler

Arkadaşlar sorunu çözdüm, BIOS pilinizi, şarj cihazınızı ve bataryanızı çıkartın biraz bekledikten sonra geri takın ve bilgisayarınızı açın daha sonra BIOS menüsüne girmeden ESC, F1, F2 tuşlarına basın (hangisi olduğunu bilmiyorum)

Geri
Yukarı