Sistem BIOS gelmeden sürekli reset atıyor

yusuf rajaz

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Dün gece kuzenimle bilgisayardaki tüm parçaları söküp temizledik yeniden topladığımız da bir sorunla karşılaştık.
Güç tuşuna bastığımız da enerji geliyor ama ekrana hiçbir görüntü gelmiyor kafayı yemek üzereyim yardımcı olun lütfen.
Kasanın fanları, PSU fanı işlemci fanı hard disk falan çalışıyor. BIOS sıfırlama, RAM slot değiştirme gibi şeyler yazıyordu hepsini denedim başka ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alakasız gelebilir ama işlemciniz Intel mi? Intel ise, özellikle de stok fan kullanmıyorsanız suçluyu tahmin edebiliyorum.

İşlemci oturmamış ya da ilgili pinler temas etmiyor olabilir. Özellikle stok olmayan, vidayla monte edilen soğutucuların vidaları fazla sıkılırsa, Intel'de pinler anakartta olduğu için fazla esneyip kayarak gerekli yüzeye temas etmeyebiliyor.

Stok fan kullanmama rağmen ben de yaşadım benzerini, sanırım işlemci oturmamış. Söküp tekrar taktığımda düzeldi.

Alakasız gelebilir ama işlemciniz Intel mi? Intel ise, özellikle de stok fan kullanmıyorsanız suçluyu tahmin edebiliyorum.

İşlemci oturmamış ya da ilgili pinler temas etmiyor olabilir. Özellikle stok olmayan, vidayla monte edilen soğutucuların vidaları fazla sıkılırsa, Intel'de pinler anakartta olduğu için fazla esneyip kayarak gerekli yüzeye temas etmeyebiliyor.

Stok fan kullanmama rağmen ben de yaşadım benzerini, sanırım işlemci oturmamış. Söküp tekrar taktığımda düzeldi.

Evet, Intel işlemci stok fan takılı. Söküp tekrar taktım düzelmedi pinleri kontrol edeceğim şimdi.

Uzay montaj yapıp işlemci RAM ve 24 pin kablosunu yani bu 3 lüyü yalnızca takıp start verin resetleme olmazsa CPU güç kablosunu takın yani adım adım ilerleyin uzay montajda bütün sistemi geri topladığınızda kasa hariç bir sıkıntı yoksa kasaya montajlarken bir yerlerden kısa devre yapıyor olabilir.

Uzay montaj yapıp işlemci RAM ve 24 pin kablosunu yani bu 3 lüyü yalnızca takıp start verin resetleme olmazsa CPU güç kablosunu takın yani adım adım ilerleyin uzay montajda bütün sistemi geri topladığınızda kasa hariç bir sıkıntı yoksa kasaya montajlarken bir yerlerden kısa devre yapıyor olabilir.

Uzay montaj halinde şu an zaten hala sorun devam ediyor anakartta bulunan işlemci pinlerini kontrol edeceğim

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-01 at 22.21.39.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-01 at 22.21.39.jpeg
    161,2 KB · Görüntüleme: 72
  • WhatsApp Image 2021-01-01 at 22.21.40.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-01 at 22.21.40.jpeg
    215,3 KB · Görüntüleme: 57
Pinlerin birisinde yamukluk var, nasıl düzeltebilirim? ☹️
Çok üzüldüm. ☹️ İsterseniz servisle iletişime geçebilirsiniz; kökten bir yenileme mi derler yoksa ufak bir maliyet karşılığında düzeltmeyi kabul ederler mi, bilmiyorum. Eğer öyle bir şansınız varsa gönderebilirsiniz.

Bunun dışında siz düzeltmek isterseniz bir büyüteç, iyi bir cımbız ve iyi bir aydınlatma yardımıyla şansınızı deneyebilirsiniz. Yalnız baştan belirteyim, oldukça riskli. Dikkatli olun, pini kopartmayın, diğer pinleri de yamultmamaya çalışın bu esnada.

Geri
Yukarı