Sistem BIOS'a gelmeden kapanıyor

duman

Kilopat
Yer
Mars
Sistemi başlatıyorum, her şey düzgün çalışıyor. Sonrasında BIOS'a gelmeden sistem kapanıyor. Tüm ışıklar kapanıyor, fanlar duruyor. Yani yeniden başlatma tarzı bir şey değil. Sonra kendiliğinden tekrar çalışmaya başlıyor. Birkaç tekrardan sonra (1 ile 7 tekrar arası) böyle normal bir şekilde açılıyor. Bu durum her seferinde olmuyor fakat hiçbir güncelleme falan kurulmamasına rağmen neden olduğunu anlayamadım. Ek olarak sistemden parça değiştirmedim ya da yeni toplamadım. Tüm güncellemeler kuruludur. Bir de içerisini kontrol ettim çıkan veya zarar görmüş, çalışmayan bir parça bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzay montaja geçip anakartında sadece işlemci ve RAM kalacak şekilde tüm bağlantıları çıkar. 24 pin güç kablosunu ve 4 pin CPU kablosunu bağla ve dene. Aynı sıkıntı olursa farklı bir güç kaynağı ile dene. Tüm bileşenlerini bu şekilde test edip arızayı bulmak sana düşüyor.

Ben de yaşıyordum bu sorunu. Fakat beklesem de sistem hiç açılmıyordu, sürekli tekrarlıyordu. RAM'leri çift kanal olarak değil de 3 ve 4. slotlara takarak çalıştırmıştım, tabii böyle de RAM'ler düşük frekansta ve tek kanalda çalışmak zorunda kalıyor. Bunun asıl sebebi ise internette araştırdığım kadarıyla, henüz söküp düzeltmeye cesaret edemesem de; anakartın işlemci soketindeki pinlerinin bir veya birkaçının yamuk olması.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı