Sistem bir anda kapandıktan sonra "Boot failure detected" hatası verdi

nweur

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bilgisayarım bir anda kapandı ve yeniden başladığında "The System has experienced a boot failure. Previous settings in BIOS may not be compatible with current hardware state." yazan bir yazı ile karşılaştım. Bu yazının üstünde de BIOS'a gir, yeniden başlatıldığında optimize edilmiş varsayılanları yükle, önyüklediğinde optimize edilmiş varsayılanları yükle yazıyor.

Bilgisayarıma birkaç gün önce format attım, formattan sonra böyle oldu. Nasıl çözebilirim bu durumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Bilgisayarım bir anda kapandı ve yeniden başladığında "the System has experienced a boot failure. Previous settings in BIOS may not be compatible with current hardware state." yazan bir yazı ile karşılaştım. Bu yazının üstünde de BIOS'a gir, yeniden başlatıldığında optimize edilmiş varsayılanları yükle, önyüklediğinde optimize edilmiş varsayılanları yükle yazıyor.

Bilgisayarıma birkaç gün önce format attım, formattan sonra böyle oldu. Nasıl çözebilirim bu durumu?

Büyük ihtimal anakartınız Gigabyte bende H61m s2pv versiyonunu kullanıyorum Windows'ta bazen nornal kapatınca bile çıkabiliyor oradan enter BIOS'a sonra da kaydetmeden çıka tıklayın her çıktığında.

@nweur bilgisayarında Secure Boot açık ve UEFI modundaysa yinede sorunun düzelmiyorsa genellikle bu yaşadığınız sorun diskinizde arıza olduğu anlamına gelmektedir. Bu konu 2 günde 2 kere açıldı iki arkadaşta da diskin arızalandığını tespit etmiş olduk.

@nweur bilgisayarında Secure Boot açık ve UEFI modundaysa yinede sorunun düzelmiyorsa genellikle bu yaşadığınız sorun diskinizde arıza olduğu anlamına gelmektedir. Bu konu 2 günde 2 kere açıldı iki arkadaşta da diskin arızalandığını tespit etmiş olduk.
Secure boot'un açık olduğuna biosta nerden bakabilirim? Bilgisayarım UEFI ya ayarlı ondan eminim ama secure bootu baktım ama bulamadım

Büyük ihtimal anakartınız Gigabyte bende H61m s2pv versiyonunu kullanıyorum Windows'ta bazen nornal kapatınca bile çıkabiliyor oradan enter BIOS'a sonra da kaydetmeden çıka tıklayın her çıktığında.
Evet anakartim gigabyte ve 2 kere karsima çıktı.formattan önce böyle bi sorun yoktu siz tamamen çözmenin bir yolunu buldunuz mu? Çünkü oyun oynuyorum bi anda kapanıp bu ekran geliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı