Sistem boot cihazını görmüyor

kaiser_xq

Femtopat
Daha fazla  
Dün sabah kalktım ve bilgisayarı açtım her zaman olduğu gibi fakat "reboot and select proper boot device or ınsert boot Media in selected boot device and press a key" yazan bir ekranla karşılaştım. Bir sürü yol denedim, çözüm bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

BIOS'a girip boot menüden Windows kurulu diski 1. sıraya alıp dener misin?

Muhtemelen BIOS Windows yüklü diski görmüyor, boot ayarlarıyla pek alakası olduğunu sanmıyorum.

Dün sabah kalktım ve bilgisayarı açtım her zaman olduğu gibi fakat "reboot and select proper boot device or ınsert boot Media in selected boot device and press a key" yazan bir ekranla karşılaştım. Bir sürü yol denedim, çözüm bulamadım. Yardımcı olur musunuz?

Fiziksel olarak yerine tam oturup oturmadığını kontrol edin diskin.

Aynısını 5 gün önce yaşadım ve 2 gün uğraşıp çözebildim. Benim durumumda PC Windows yüklü SSD'yi görmesine rağmen boot etme seçeneği gelmiyordu. Sonra hirens bootcd yükledim bir USB'ye. USB üzerinden boot edip içindeki easyui programı ile diskin ayrıntılarnı inceledim. Tüm disk unallocated gözüküyordu, sonrasında disk recovery yaptım aynı program üzerinden. Bu sayede dosyalarıma eriştim. Sonra dosyalarımı başka bir yere atıp garantiye alınca bilgisayara temiz kurulum yaptım. Umarım düzeltirsin.

Muhtemelen BIOS Windows yüklü diski görmüyor, boot ayarlarıyla pek alakası olduğunu sanmıyorum.

Fiziksel olarak yerine tam oturup oturmadığını kontrol edin diskin.
Kontrol ettim fakat bios ekranında da gözükmüyor bi ara gözükmüştü 1.sıraya aldım bir işe yaramadı

Normalde gözükmüyordu ssd. Bir keresinde gözüktü ve 1.sıraya aldım save and exit yaptım yine boot hatası verdi

Son düzenleme:
SSD RAW olmuş olabilir ya da boot partition bozulmuştur. Kullandığınız Windows sürümü için format USB'si hazırlayın ve Bilgisayarımı onar seçeneğine tıklayın. Yapamazsanız ayrıntılı anlatayım.

SSD RAW olmuş olabilir ya da boot partition bozulmuştur. Kullandığınız Windows sürümü için format USB'si hazırlayın ve Bilgisayarımı onar seçeneğine tıklayın. Yapamazsanız ayrıntılı anlatayım.
Hocam benim anlamadığım ssd burada gözüküyor ama bios ekranında boot optionsta yok

Dosya Ekleri

• 20240501_000753.jpg
    20240501_000753.jpg
    132,5 KB · Görüntüleme: 6

Geri
Yukarı