Çözüldü Sistem boot etmiyor ve BIOS'a girmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kl0prax

Hectopat
Arkadaşlar dün bilgisayarımı normal bir şekilde kullanıyordum ve çok tozlandığını fark ettim. Bilgisayarımın içini açıp güzel bir şekilde tozunu aldım ve parçaları birleştirdim. Ancak şöyle bir durum var.
~Haliyle BIOS sıfırlandığı için BIOS'a girip ayarları yapıyorum ancak bu sefer sistem boot etmiyor.

~Hiç BIOS'u ellemeden direkt default ayarlarla devam ediyorum sistem boot ediyor ancak RAM'ler düşük frekans da kalıyor, işlemci OC. Olmuyor vs.

~Bıos ayarlarında mı bir yanlışlık yaptım diye düşündüm ve default BIOS ayarında açtım sistemi ancak sistemi kapattıktan sonra açmayı denediğimde yine açılmıyor veya BIOS'a girmiyor.

~Sistem 15 dk bekledikten sonra açılıyor ancak her seferinde 15 dk bekleyemem.

Çözüm
Yine disk ile alakalı olması lazım. Yani diskte bozuk sektörler oluşmuşsa zor okuyordur. Bence diski başka PC de test edin.

SSD'yi laptopumda test ettim sağlam, hard diski test edemedim ancak sistemden hard diski söktüğümde de sonuç aynı.

Sorun çözüldü arkadaşlar sorun anakarta bağladığım kasa fanı ile alakalıymış fanı söktüğümde sistem normal bir şekilde çalışıyor.
Yine disk ile alakalı olması lazım. Yani diskte bozuk sektörler oluşmuşsa zor okuyordur. Bence diski başka PC de test edin.

SSD'yi laptopumda test ettim sağlam, hard diski test edemedim ancak sistemden hard diski söktüğümde de sonuç aynı.

Sorun çözüldü arkadaşlar sorun anakarta bağladığım kasa fanı ile alakalıymış fanı söktüğümde sistem normal bir şekilde çalışıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı