Sistem boşta %90 RAM kullanıyor görünüyor

coupdegr4ce

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
Msi B450m Gaming Pro
İşlemci
Amd Ryzen 5 1600x
İyi günler. Bilgisayarımda 16 GB RAM mevcut. Görev Yöneticisi'nden ve bilgisayar ayarlarından baktığımda 16 GB kullanılabilir gözüküyor ancak denetim masasında kullanılan miktara baktığımda %88 90'lara ulaşan kullanım miktarı olmamasına rağmen öyleymiş gibi gözüküyor. Problem nereden kaynaklıdır çözemedim FiveM'de sürekli droplar yiyorum eskiden RAM'im 8 GB'dı o şekilde yemiyordum sonrasında takım şeklinde 2 tane 8 GB RAM aldım diğer oyunlarda böyle problem yaşamıyorum ama FiveM'de özellikle böyle sorun yaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    7 KB · Görüntüleme: 64
  • ss.png
    ss.png
    53,8 KB · Görüntüleme: 63
  • assa.png
    assa.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
1655849238933.png

Bu sistem boşta değil yalnız.

Google, Spotify, OBS, TS3, Discord kapatın.

O zaman sistem boşta olur. Ya da görev yöneticisinden başlangıçtaki bütün herşeyi kaldırıp sistemi yeniden başlatın.

Başlık ve konu uyumsuzluğu vakası yine klasik modlar...
Anladığım kadarıyla oyundayken yüksek kullanımdan şikayetçisiniz. Yapabileceklerinizi sıralıyorum:
  1. Gereksiz hizmetleri kapatın: Hangi Windows 10 Hizmetlerini Güvenle Kapatabilirsiniz?
  2. Windows Defender'dan kurtulun ekstra kaynak kullanır çünkü: Kaspersky: Security Cloud – Free
  3. Oyundayken OBS, Krisp, Spotify vb. tarzı kullanmadığınız tüm uygulamaları kapatın.
Bunlardan başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Bugün bende de öyle bir şeyler oldu. Hard disk kullanımı yüzde yüzdü, hiçbir şey çalişmadiği halde kasa kasa yapiyordu işlemleri. Ben de format attim düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı