Sistem boştayken işlemci 60 derece oluyor

berkaysvc

Hectopat
Selamünaleyküm, dün oyun oynarken PC biri mavi ekran diğeri kilitleme olmak üzere 2 defa kapattı kendini sonrasında kasaya baktığıma aşırı tozlandığını fark ettim ve az önce temizledim termal macunu yeniledim fakat sistem boştayken işlemci sıcaklığı 55-60 derecelerde yan kapağı söktüm ama nafile yardımcı olabilir misiniz?

Selamünaleyküm, dün oyun oynarken PC biri mavi ekran diğeri kilitleme olmak üzere 2 defa kapattı kendini sonrasında kasaya baktığıma aşırı tozlandığını fark ettim ve az önce temizledim termal macunu yeniledim fakat sistem boştayken işlemci sıcaklığı 55-60 derecelerde yan kapağı söktüm ama nafile yardımcı olabilir misiniz?

Görev Yöneticisi SS atar mısınız en çok işlemci kullananları.

PC boştayken Görev Yöneticisi'ni açın işlemci kullanım oranının kaçta olduğuna bakın virüs olabilir muhtemelen.

Fan tam oturmamış olabilir macun düzgün uygulanmamış olabilir birçok etken var kullanılan macun markası soğutucu stok mu işlemci model nedir acaba?

PC boştayken Görev Yöneticisi'ni açın işlemci kullanım oranının kaçta olduğuna bakın virüs olabilir muhtemelen.

%10-%8-%5 arası gidip geliyor.

Fan tam oturmamış olabilir macun düzgün uygulanmamış olabilir birçok etken var kullanılan macun markası soğutucu stok mu işlemci model nedir acaba?

Rampage tm 130 macun.
İşlemci i7-3770K
Stock fan.
Tam oturmamış olsa tırnakları kitleyemem ki? Tırnakları kitledim yerinden çıkmıyordu zaten lanet bir soğutucu zar zor taktım.

Son düzenleyen: Moderatör:
%10-%8-%5 arası gidip geliyor.

Rampage tm 130 macun.
İşlemci i7-3770K
Stock fan.
Tam oturmamış olsa tırnakları kitleyemem ki tırnakları kitledim yerinden çıkmıyordu zaten nalet bir soğutucu zar zor taktım.

Macun iyi değil fan bağlantısı yapılı bir şekilde ise tek sorun macun kalıyor.

Geri
Yukarı