Sistem çalışıyor ama görüntü gelmiyor

alperkoç

Hectopat
Daha fazla  
Bugün kasaya sandalyemin kenarı ile çarptıktan sonra olanlar oldu.

Fotoğraftaki ışıklardan üstteki yanmıyor, normalde sürekli yanması lazım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, yanmayan ışık Boot ışığı şimdiden herkese teşekkürler.
Yanan ışık Boot ışığı olacak.

Dosya Ekleri

• 16036442575043510167720731286959.jpg
    16036442575043510167720731286959.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 38
  • 16036442923535387328624132445886.jpg
    16036442923535387328624132445886.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Belki 30 defa taktım çıkardım ramlerle alakası yok bence mavi ışık yanması gerek ama o yanmıyor PSU da bir problem var diye düşünüyorum ama ne yapacağım bilmiyorum bios pili dahil birçok şeyi taktım çıkardım darbe aldığından dolayı olabilir mi acaba ?

Hocam bugün dambıl vardı yerde sandalye dambili iktirdi oradan kasaya çarptı bir sorun olmadı sonra sandalyenin yanıyla çarptım kasaya ondan sonra ben dokundum kasaya filan gitti bir daha da gelmedi
Anakarta zarar vermiş olabilirsiniz.
Bağlantılarda sorun yok bios pilini de çıkardım ben PSU dan şüpheleniyorum ama PSU yu nasıl kontrol edicem onu bilmiyorum
Sistemin fanları falan dönüyorsa sorun yoktur. Ram sorunu gibi geldi bana.

O zaman en yakın bilgisayarcıya git tabii işini iyi yapan birine.
Hocam onu yapmam imkansiz benim halledebileceğim bir şey bence benim sorum şu 1. Fotodaki ışıklardan üstteki yanmıyor o ışığın yanmasi lazımdı
O zaman en yakın bilgisayarcıya git tabii işini iyi yapan birine.

Sence o ışık neden yanmıyor sorun PSU'dan dolayı olabilir mi?

Hocam onu yapmam imkansiz benim halledebileceğim bir şey bence benim sorum şu 1. Fotodaki ışıklardan üstteki yanmıyor o ışığın yanmasi lazımdı

Sence o ışık neden yanmıyor sorun PSU'dan dolayı olabilir mi?
Şimdi anladım. Sanırım boot ışığı yanıyor. Diskinize zarar gelmiş olabilir.

Anakarta zarar vermiş olabilirsiniz.

Sistemin fanları falan dönüyorsa sorun yoktur. Ram sorunu gibi geldi bana.
Hocam anakarta zarar gelmesi imkansız balyozla vurmadım ki iki ram var 30 defa taktım söktüm gene aynı fanlarımda sıkıntı yok ekran kartı da dönüyor sıkıntı yok sistem çalışıyor ama görüntü yok delireceğim topraklama olsun diye biosu da çıkardım kabloları da taktım soktüm gene aynı
Ses var mı peki düdük ıslık gibi.
Hocam bir ses geliyor ama sanki
Şimdi anladım. Sanırım boot ışığı yanıyor. Diskinize zarar gelmiş olabilir.
Hocam SSD var bende zarar gelmesi imkansız güç açma kapatma tuşunun yanındaki iki ışıktan üstündeki yanmıyor ne yapsam bilemedim çıldıracağım kasada çizildi

Hocam anakarta zarar gelmesi imkansız balyozla vurmadım ki iki ram var 30 defa taktım söktüm gene aynı fanlarımda sıkıntı yok ekran kartı da dönüyor sıkıntı yok sistem çalışıyor ama görüntü yok delireceğim topraklama olsun diye biosu da çıkardım kabloları da taktım soktüm gene aynı

Hocam bir ses geliyor ama sanki

Hocam SSD var bende zarar gelmesi imkansız güç açma kapatma tuşunun yanındaki iki ışıktan üstündeki yanmıyor ne yapsam bilemedim çıldıracağım kasada çizildi
Kasanın neresi çizildi? Tam hangi parçaya denk geliyor?

Geri
Yukarı