Sistem çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor

Niro

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün PC'de her şey normaldi, çalışıyordu. 10 gün falan oyun oynamadım. Bugün sabah girdiğimde kasa çalışıyor, monitörde görüntü yok. Işık yanıyor monitörde. Benim şüphelendiğim ya ekran kartı ya da anakart yanmış olabilir.

PC açılışında klavyede Num Lock tuşuna basın. Işık yanıyorsa sistem çalışıyor ve görüntü gelmiyordur monitörde veya kabloda problem olabilir.

Olası çözüm: RAM'lerin hepsini çıkartıp geri takmak, evet bu gerçekten PC'nin açılmasını sağlayabiliyor. Hayır yine açılmadıysa RAM'leri çıkartıp kasa güç kablosunu çekip bir 5 DK bekle, sonra RAM'leri tekrar tak, açılacağını düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar. Dün PC'de her şey normaldi, çalışıyordu. 10 gün falan oyun oynamadım. Bugün sabah girdiğimde kasa çalışıyor, monitörde görüntü yok. Işık yanıyor monitörde. Benim şüphelendiğim ya ekran kartı ya da anakart yanmış olabilir.
Benim de çokça yaşadığım konudur kendisi. Büyük bir sorun olduğunu sanmıyorum, kesinlikle ram temas sorunu diyebilirim @mertpivvo nun da dediği gibi. Söküp takılınca düzelebilir ancak yine aynı sorunu yaratabilir. Benim tavsiyem elinizde mevcutsa selülozik ama sentetik değil aman diyim SELÜLOZİK tiner ile ram i ve slotu temizlemeniz. Mevcut değil ise ramin bakır kısımlarını normal silgi ile siliniz. Slotu da ramin arkası veya kredi kartı ile nazikçe slotun içine tek yönlü gezdiriniz. Büyük olasılıkla sorun birdaha tekrarlamayacaktır.

Benim de çokça yaşadığım konudur kendisi. Büyük bir sorun olduğunu sanmıyorum, kesinlikle ram temas sorunu diyebilirim @mertpivvo nun da dediği gibi. Söküp takılınca düzelebilir ancak yine aynı sorunu yaratabilir. Benim tavsiyem elinizde mevcutsa selülozik ama sentetik değil aman diyim SELÜLOZİK tiner ile ram i ve slotu temizlemeniz. Mevcut değil ise ramin bakır kısımlarını normal silgi ile siliniz. Slotu da ramin arkası veya kredi kartı ile nazikçe slotun içine tek yönlü gezdiriniz. Büyük olasılıkla sorun birdaha tekrarl
Benim de çokça yaşadığım konudur kendisi. Büyük bir sorun olduğunu sanmıyorum, kesinlikle ram temas sorunu diyebilirim @mertpivvo nun da dediği gibi. Söküp takılınca düzelebilir ancak yine aynı sorunu yaratabilir. Benim tavsiyem elinizde mevcutsa selülozik ama sentetik değil aman diyim SELÜLOZİK tiner ile ram i ve slotu temizlemeniz. Mevcut değil ise ramin bakır kısımlarını normal silgi ile siliniz. Slotu da ramin arkası veya kredi kartı ile nazikçe slotun içine tek yönlü gezdiriniz. Büyük olasılıkla sorun birdaha tekrarlamayacaktır.
Sendede oldu bu sorun bende mouse filan ışık veriyor bide kasanın içinde bi ışık yanıp sönüyor
Basit şeylerle başlayalım. Klavye maus, kasa ışıkları yanıyor mu? BIOS resetlemeyi dene bakalım.
Mouse da ışıklar yanıyor kasada ışık var. Klavyede yok

Evet hocam kasadaki ışıklar, mause klavye ışıkları herşey normalmiş gibi çalışır sadece görüntü gelmez. Dediklerimizi yaparsanız sorun yüzde 80 çözülecektir.

Son düzenleme:
Evet hocam kasadaki ışıklar, mause klavye ışıkları herşey normalmiş gibi çalışır sadece görüntü gelmez. Dediklerimizi yaparsanız sorun yüzde 80 çözülecektir.
Sabah bakiyim
Saol birazcık rahatladım inş dediğin gibidir diğer türlü masraf olcak ya

Son düzenleme:

Geri
Yukarı