Sistem Çalışıyor Ancak Görüntü Gelmiyor

TechnUmut

Kilopat
Daha fazla  
1 ay boyunca sistemimle oynadım, ara sıra mavi ekran hatası veriyordu, son zamanlarda ise bu durum arttı ve sistem daha görüntü vermedi. Sorunun RAM'dan kaynaklı olduğunu sandım ve yeni RAM aldım lakin görüntü hala gelmedi. Sorun nerede sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sistem nedir, sisteminiz ile nasıl oynadınız? Neler yaptınız? Mavi ekranlarda verilen hata kodları neydi? Sistem çalışıyor ancak görüntü gelmiyor demiştiniz, ekran kartını çıkartıp görüntüyü direk anakarttan almayı denediniz mi?

1 ay boyunca sistemimle oynadım, ara sıra mavi ekran hatası veriyordu, son zamanlarda ise bu durum arttı ve sistem daha görüntü vermedi. Sorunun RAM'dan kaynaklı olduğunu sandım ve yeni RAM aldım lakin görüntü hala gelmedi. Sorun nerede sizce?
Sistem özelliklerinizi buraya yazarsınız sevinirim. İşlemcinizin termal macununu yenileyebilirsiniz. İyi forumlar.

Ryzen 1600
gigabayte ab350 gaming 3
1050 ti
High power 700 watt
Corsair 8 GB ddr4
Samsun 850 evo 250 gb
1 tb Toshiba hdd

Sistem bu şekilde.
Sistemi başlatıyorum mouse ışığı yanıyor sonra sönüyor sanki sistem başta tam performans çalışıp sonra performansı düşüyor gibi

Merhaba,

Bir çok nedenden olabilir
  • PSU' da bir problem olmuş olabilir (büyük ihtimal)
  • Yine PSU ekran kartını beslemiyor olabilir.
  • İşletim sisteminde bir problem olmuş olabilir.
  • BIOS piline bir bakalım değiştirelim
  • Yeni aldığın RAM diğeriye uyumlu olmayabilir BIOS' a girebiliyor isek bir slotları kontrol edelim
Bu adımları kontrol ettikten sonra sonuçları burdan paylaşırsanız daha güzel olur

İyi forumlar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı