PC çalışıyor ancak görüntü gelmiyor

Merhaba. Bugün bilgisayarımı temizledim ve tekrar kurduğumda görüntü gelmiyordu. Tüm ışıkları yanıyordu fanlar dönüyordu ekran kartının ışığı yanıyor fanları da dönüyordu ancak hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ne anakarttan ne de ekran kartından. RAM'leri çıkarıp taktım ekran kartını sökük taktım ancak hiçbir şekilde olmadı BIOS pilini çıkarıp taktım hâlâ
Klavye ve Mouse ışıklı ise ışıkları yanıyormu ? Yanmiyor ise işlemci kaynaklı olabilir. Imkanınız varsa başka bir işlemci ile deneyin.

Temizlik esnasında anakarta yapılan en ufak bir darbe anakartı bozabiliyor bence problem anakartta. Yakın çevrende arkadaşında pc varsa parçaları denemelisin

Merhaba. Bugün bilgisayarımı temizledim ve tekrar kurduğumda görüntü gelmiyordu. Tüm ışıkları yanıyordu fanlar dönüyordu ekran kartının ışığı yanıyor fanları da dönüyordu ancak hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ne anakarttan ne de ekran kartından. RAM'leri çıkarıp taktım ekran kartını sökük taktım ancak hiçbir şekilde olmadı BIOS pilini çıkarıp taktım hâlâ aynı.
Anakartın elektriğini kes. Pili çıkarmadan bi kaç kez açma tuşuna bas. Sonra pili çıkarmadan anakart üzerinden kısa devreyle reset at. Sonra dene şansını. Bios pilinin oralarda bir yerde 3 pinli bir soket vardı sıfırlamak için. Adını hatırlamıyorum. Onu bul bir.

Yeni konular

Geri
Yukarı