Sistem CD'yi görmüyor

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Bilgisayar CD'yi görmüyor.

1618230110535.png

Eskiden takmasam bile burada D yazardı çıkartılabilir aygıt olarak.
Diskpartta list disk yazdım baktım yok.
Aygıt yöneticisinde yok disk yönetiminde yok nerede olabilir bu ilk formatımdan önce böyle bir şey yoktu.
Sonra format bağımlılık yapınca bu sorun oldu arada 10'a geçip deniyorum yok 7'ye geçiyorum yok 8.1 deyim şu an nerede olabilir bu.
CD'yi PC'ye taktığımda dönüyor ses geliyor
Bir de CD'yi ne yapacaksınız demeyin. İçinde eski fotolar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, SATA kablosunu kontrol edin. Çıkmış olabilir. Aygıt yöneticisine gelip donanım değişikliği tara yapın.

Laptop ise arka kapağı açmak gerekiyor.

Tara dedim olmadı.

Nerede ora.
Dizüstü benim bir de.
Dizüstü ise modelden modele değişiyor ya arkadaşın dediği gibi arka kapağı açıp kontrol etmen gerekiyor ya da kimi modellerde laptopun altına baktığında DVD nin orta hizasında yanında disk işareti olan vida olur. O vidayı söküp DVD'yi çıkarıp takmayı dene.

Dizüstü ise modelden modele değişiyor ya arkadaşın dediği gibi arka kapağı açıp kontrol etmen gerekiyor ya da kimi modellerde laptopun altına baktığında DVD'nin orta hizasında yanında disk işareti olan vida olur. O vidayı söküp DVD'yi çıkarıp takmayı dene.

Bence donanımsal değil yazılımsal 2 işletim sistemi kurduğumdan beri böyle şu an tek kullanıyorum bir de arkasını açamam.

Bence donanımsal değil yazılımsal 2 işletim sistemi kurduğumdan beri böyle şu an tek kullanıyorum bir de arkasını açamam.
O zaman 3 seçeneğin var.
1. BIOS'a girip oradan BOOT bölümünden CD-DVD'yi görüyor mu ona bakmak.
2. Yukarıdaki 2. seçenekteki arka kapağı açmadan çıkar tak yapıp denemek.
3. Teknik servis.

Geri
Yukarı