Sistem çok fazla ısınıyor

Fe mert

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar çok ısınıyor bende böyle bir çözüm buldum. Eskisinden daha az ısınıyor ama vantilatörün ekran kartının üstünde durması zarar verir mi? Ama çok hafif pervane plastik zaten ve PC'yi kötü etkiler mi bu ekstra pervaneler.

Dosya Ekleri

• E0D1E7AD-B1A2-4FBE-B47F-54FACB852BBE.jpeg
    E0D1E7AD-B1A2-4FBE-B47F-54FACB852BBE.jpeg
    140,1 KB · Görüntüleme: 54
  • 8905D085-9FB3-4AAC-B52A-74186E51B9CD.jpeg
    8905D085-9FB3-4AAC-B52A-74186E51B9CD.jpeg
    110 KB · Görüntüleme: 50
Plastiktir umarım bacakları ama yine de önerilmez. Isınınca plastik erir falan uğraştırır. Tavsiyem temizleyip güzel bir hava akışı sağlaman. Yerine gidip alta 2 fan daha alıp rahat edebilirsin.
Evet bacakları plastik o kadar ısınmıyor standartların üstünde demek istedim izmirdeyim malum hava 40 derece yani zaten 2 fan gelecek geçici bir çözüm olarak söyledim ekran kartına zarar verirmi geri dönüş yaparsan sevinirim zarar verirse dışardan içeri bir ayaklıkla sabitlerim
Bu arada sistem özellikleri MSI Gaming X GTX1650 Super anakart A350 işlemci SMS Ryzen 5 2600X RAM 16 GB 3200MHz.

Son düzenleme:
Evet bacakları plastik o kadar ısınmıyor standartların üstünde demek istedim izmirdeyim malum hava 40 derece yani zaten 2 fan gelecek geçici bir çözüm olarak söyledim ekran kartına zarar verirmi geri dönüş yaparsan sevinirim zarar verirse dışardan içeri bir ayaklıkla sabitlerim
Bu arada sistem özellikleri MSI Gaming X GTX1650 Super anakart A350 işlemci SMS Ryzen 5 2600X RAM 16 GB 3200MHz.
Kasanızın önü mesh panel değilse camını çıkarabiliyorsanız çıkarın. Ekstra fan ekleyebilecekseniz kaliteli fan ekleyin. CPB açıksa BIOS ayarlarından CPB'yi kapatın. İşlemci oldukça fazla ısınıyorsa sorun bu olabilir.

Kasanızın önü mesh panel değilse camını çıkarabiliyorsanız çıkarın. Ekstra fan ekleyebilecekseniz kaliteli fan ekleyin. CPB açıksa BIOS ayarlarından CPB'yi kapatın. İşlemci oldukça fazla ısınıyorsa sorun bu olabilir.
cam panel kasanın bir tarafı ve zaten camı çıkardım fotoğrafta belli oluyor zaten corsairin fanlarından alcam

cam panel kasanın bir tarafı ve zaten camı çıkardım fotoğrafta belli oluyor zaten corsairin fanlarından alcam
Önce BIOS'tan CPB'yi kapatıp deneyin lütfen.

Geri
Yukarı