Sistem diski olarak 2TB SSD seçimi

onno92

Centipat
Daha fazla  
Patriot Viper VP4300 Lite 2TB.

Kioxia Exceria Plus G2 2TB.

Yaklaşık aynı fiyattalar sistem diski olarak hangisini tercih edeyim? Kioxia 800 TBW, patrion 1600 TBW dayanıklılığında gözüküyor, datasheetlere bakıldığında.

Windows kuracaksan G2 al, Windows kurmayacaksan yine G2 al. Patriotta DRAM yok belirttiği hızları dışında hiçbir avantajı yok, G2 cok daha iyi bir tercih olur. Patriot ancak ciddi fiyat avantajı sunduğu takdirde depolama diski olarak alınabilir onun dışında hiç şansı yok.

Bütçe varsa KC3000 çok güzel olur ama bütçe yoksa G2 İtopya'da şu an güzel fiyata.

Windows kuracaksan G2 al, Windows kurmayacaksan yine G2 al. Patriotta DRAM yok belirttiği hızları dışında hiçbir avantajı yok, G2 cok daha iyi bir tercih olur. Patriot ancak ciddi fiyat avantajı sunduğu takdirde depolama diski olarak alınabilir onun dışında hiç şansı yok.
Windows kurmayı düşünüyorum. Sistem şu an micron marka 512 gb ssdye kurulu. Toplam 12 tb veri yazılmış. Dolayısıyla dramsiz bu ssdyi tuketmekten çok uzağım şu anda.

Patriotun da tbw ömrü çok yuksek gözüküyor, g2'nin drami ne avabtaj sağlayacak bana? Ben hissedilir bir avantaj saglayacagini düşünmüyorum.

Windows kurmayı düşünüyorum. Sistem şu an micron marka 512 gb ssdye kurulu. Toplam 12 tb veri yazılmış. Dolayısıyla dramsiz bu ssdyi tuketmekten çok uzağım şu anda.

Patriotun da tbw ömrü çok yuksek gözüküyor, g2'nin drami ne avabtaj sağlayacak bana? Ben hissedilir bir avantaj saglayacagini düşünmüyorum.
Dram nedir ne işe yarar diye aratıp okursanız işletim sistemindeki avantajlarını görürsünüz. Yine de tercih sizin tabi ki değerlendirmeniz neticesinde o sizin için daha mantıklıysa onu alırsınız buradaki insanlar sadece öneri yapıyor gerisi alan kişiye kalmış.

Dram nedir ne işe yarar diye aratıp okursanız işletim sistemindeki avantajlarını görürsünüz. Yine de tercih sizin tabi ki değerlendirmeniz neticesinde o sizin için daha mantıklıysa onu alırsınız buradaki insanlar sadece öneri yapıyor gerisi alan kişiye kalmış.

Dram nedir ne işe yarar biliyorum. Ancak bunlar kağıt üstünde bilgiler. Kullanıcı deneyimleri modelden modele değişebilir. Ayrıca modellereden biri dramsiz ancak gen4, diğeri dramli gen3. Her şeyi denk, tek farkı dram olan ssdler değiller.
Buradaki insanlar elbette sadece öneri yapıyor. Ben de fikir alışverişi yapmak için buradayım. Önceliğim datalarımın güvenliği, o yüzden kullanılan hafıza birimleri vs. ile ilgili bilgisi olan biri vardır belki diye soruyorum. Bir tavsiye aldığımda arka plan bilgilerini sorguluyorum. Ezbere bir şeyler söylemesini ben de bilirim yoksa.

Son düzenleme:
Hocam G2 ssd de m2 2280 yazıyor, m2 arasında bir fark bulunuyor mu ?
Msi katana gf66 laptopa uygun mudur ?

Yeni konular

Geri
Yukarı