Sistem Donma Sorunu

Strafor

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Mimarlık Fakültesi
Merhabalar.

Bundan 1.5 hafta öncesine kadar Windows 7 işletim sistemim sürekli donup, takılıp akabinde bir şekilde hata verip ya da hata vermeden kapanıyordu. En fazla 7-8 dk açık kalabiliyordu bilgisayar.

İki gün önce Windows 8.1 pro yükledim, iki gündür de bilgisayarımda hiç bir takılma, donma meydana gelmeden sorunsuzca çalışıyordu. Bugün ise 3 defa sistem dondu ve bilgisayar kendini resetlemeye gitti.

İkinci açılışta ise Windows başlatılamadı ve tekrar resetlendi. Bunun nedeni sizce ne olabilir ? HDD'den şüpheleniyorum ben açıkçası, 5.yılını doldurmak üzere HDD. Bundan kaynaklı olabilir mi ?

Teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Güncel arkadaşlar. Konuyu açtıktan sonra şimdiye geçen süre boyunca bilgisayarım açılmamakta ısrar etti acil cevaplarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hd Tune Pro 5.50 ile badsector taraması yapın ve ekran görüntüsünü burada paylaşın. Ayrıca health bölümünden de bir screen ekleyin.

Sorun sadece hdd ile alakalı olmayabilir, misal ramden dolayı da bu tür sorunu yaşayabilirsin. Ama öncelikle bir hdd durumuna bakalım.

Badsector taraması tam olarak bitip resim ekleyin. Hddde bozulan sektörlerin mevcut. Isı sorunsalı var. Crc hataları var. Yani hdd ölmek üzere. Yeni bir hdd alman ve kasana ek bir soğutucu takman gerekmekte.

Taramayı bitirdim hocam buyurun sonuçları. Birde ramler'e bakabileceğimiz bir program var mıdır. Sorunu tam olarak tespit edebilirsek ona göre yeni donanım ürünü alabilirim.

jJbouh6.jpg
Hocam şu resimleri reklam çöplüğü sitelere koymayın. Bir hesabınız olsun.
https://www.technopat.net/forum/internet-erisimi/15167-imgur-dan-foruma-fotograf-ekleme.html
Kusura bakmayın Recep Bey, bilmiyordum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı