Sistem donmasına rağmen mouse çalıyor fakat tuşlar çalışmıyor

Daha fazla  
RAM
8gb(x2) 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo plus 2tb
Ekran kartı
gigabyte 3060ti
Anakart
b450m s2h
İşlemci
Ryzen5 5600x
Örneğin video izliyordum az önce ve sağ alttan Steam'i kapatayım dedim ve sağ tık Steam'den çık bastım sonrasında Steam ekrana geldi ve öylece dondu ama mouse hareket ediyor ve arkada açık olan video devam ediyordu sesi geliyordu. Bu 1 hafta içinde 4. kez başıma geliyor ve durduk yere olmadı mesela oyundayken Alt Tab attığımda olmuştu. Buna benzer olarak dün ise mouse imleci her hareket ettiğinde kasarak(donarak) hareket ediyordu ve ses çıkıyordu her hareketinde. Bip sesi. Ne yapacağımı bilemedim buraya konu açmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Soruna dair video ( Ctrl+Alt+Del vs gibi tuş kombinasyonları da çalışmıyor. )
Youtube videosu

@Mehmet Yunus Ustura tamamen aynı donma ve bahsettiğiniz imleci hareket ettirirken çıkan bip sesi sorununu sadece Windows'un kendi medya oynatıcısını kullanırken yaşıyorum. Videoları ileri geri sardırınca veya peş peşe videoları kapatıp açarken ayni sorun oluyor. Uygulamayla alakalı bir sorun olarak düşünüyordum. Günlük kullanımda hiç yaşamadım.

Format atmanız sıkıntı olmayacaksa bence bi Windows 10 deneyin.
Uzun süredir sorunsuz kullanıyorum 1-2 haftadır bu sorunla karşı karşıyayım formatla pek aram yoktur düzgün kullanırım bilgisayarı. Formatsız çözmek isterim ve formatla bile çözemeyenlerin olduğunu gördüm bu sorunu o yüzden şuan önceliğim başka denemeler.

@Mehmet Yunus Ustura tamamen aynı donma ve bahsettiğiniz imleci hareket ettirirken çıkan bip sesi sorununu sadece Windows'un kendi medya oynatıcısını kullanırken yaşıyorum. Videoları ileri geri sardırınca veya peş peşe videoları kapatıp açarken ayni sorun oluyor. Uygulamayla alakalı bir sorun olarak düşünüyordum. Günlük kullanımda hiç yaşamadım.
Youtubeda izlerken video devam ediyor. Valorant oynarken arkada izliyorum mesela alt tab yapıyorum ölünce. Bazen kilitleniyor videoda paylaştığım gibi işte.

Örneğin video izliyordum az önce ve sağ alttan Steam'i kapatayım dedim ve sağ tık Steam'den çık bastım sonrasında Steam ekrana geldi ve öylece dondu ama mouse hareket ediyor ve arkada açık olan video devam ediyordu sesi geliyordu. Bu 1 hafta içinde 4. kez başıma geliyor ve durduk yere olmadı mesela oyundayken Alt Tab attığımda olmuştu. Buna benzer olarak dün ise mouse imleci her hareket ettiğinde kasarak(donarak) hareket ediyordu ve ses çıkıyordu her hareketinde. Bip sesi. Ne yapacağımı bilemedim buraya konu açmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.

Soruna dair video ( CTRL+alt+del vs gibi tuş kombinasyonları da çalışmıyor. )
Youtube videosu

Windows 11 kaynaklı aynı sorunu bende yaşıyordum.

Geri
Yukarı