Sistem Dostu Tarayıcı Önerisi

Shaycrom

Decapat
Yer
Steam
Daha fazla  
Google Chrome'u 3-4 senedir kullanıyorum. Ancak RAM'imi kemirdiğini bu yıl fark ettim. İlk olarak pek etkisini hissetmedim ancak bu son bir kaç aydır gerçekten bilgisayar sanki 2-3 yıl yaşlandı. Uzun zamandır kullandığınız, sorunu az, avantajı fazla tarayıcı önerebilir misiniz?

Opera : İnternette Çok yavaş diyorlar+ YouTube'da kasıyor diyorlar. [VPN özelliğini övmeyin kullanmayacağım onu]
Mozilla : Site uyumluluğunda sıkıntı var diyorlar.

Not: Yeni tarayıcıyı kurduğum zaman Chrome'u sadece özel/istisna işler için kullanacağım. Chrome'u hiç açmadığım zaman sisteme bir etkisi olmaz dimi? İlla silmem mi lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandır tarayıcıları inceliyorum. Zayıf ve güçlü sistemlerde denemelerim var.
Crhome açık ara en stabili sayılabilir. Firefox malesef düşük sistemlerde gerçekten kasıyor.
Vivaldi deneyebilirsiniz.

Bir arkadaş tarayıcı testleri yapmıştı. Mozilla, Chrome, Brave karşılaştırmıştı. Hız konusunda brave daha iyi duruyor.
Opera VPN için harici olarak bulunduruyorum. Bunun dışında kullandığımda o rahatsız edici yavaşlığı hissediyorum. Akıcı olarak Chrome ve Brave verdiği hissi veremiyor.

Uzun zamandır tarayıcıları inceliyorum. Zayıf ve güçlü sistemlerde denemelerim var.
Crhome açık ara en stabili sayılabilir. Firefox malesef düşük sistemlerde gerçekten kasıyor.
Vivaldi deneyebilirsiniz.

Bu tamamen doğru. Firefox ve Brave' in dizüstümde kastığına şahit oldum. Chrome' da ise hiç bir sorun çekmedim diyebilirim.

Vivaldi veya Opera deneyebilirsiniz. Opera' da görsel efektleri kapatmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı