Çözüldü Sistem ekran kartı takılı iken görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ImYumru

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartını söktüm işlemciyle çalıştırdım öyle ekran geldi. Ekran kartı takılı şekilde RAM'leri söktüm taktım olmadı. Bunların hepsini yaparken yuvalarına üfledim ama ekran kartı takılı şekilde hiç açılmadı.

Ayrıca ekran kartı RGB'si çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartını söktüm işlemciyle çalıştırdım öyle ekran geldi. Ekran kartı takılı şekilde RAM'leri söktüm taktım olmadı. Bunların hepsini yaparken yuvalarına üfledim ama ekran kartı takılı şekilde hiç açılmadı.

Sorunu çözdüm teşekkür ederim HDMI girişini anakarta takmışım eskiden APU kullanıyordum alışkanlık olmuş.

Ekran kartı takılı şekilde bilgisayar kapalıyken BIOS pilinizi çıkarın bir süre bekledikten sonra tekrar takıp dener misin?

Sorunu çözdüm teşekkür ederim HDMI girişini anakarta takmışım eskiden APU kullanıyordum alışkanlık olmuş.

Çözüm
Sadece monitöre görüntü gelmeme olayı gibiyse bu sabah benimde başıma geldi.
Sistemi kasadan açtım monitör açıldı ekran ışığı arkaplanı var olmasına rağmen görüntü gelmedi arkada Win. açılış sesini de duydum belli ki sistem açıldı masaüstü geldi ama monitör ekran bomboş hiç bir şey yok.

Win10'un Görev Yöneticisi "İşlemler" sekmesi en alt son sırasında "Wsappx (Appx Deployment Service - AppXSVC)" yazan bir şey var hakkında şöyle bir öneri okumuştum denemeye çekiniyorum. Yani sistemin Windows'un normal şekilde açıldığına monitörün (ekranda görüntü yok boş olsa da) çalıştığına eminseniz ve fakat monitör açık olmasına rağmen monitör'e görüntü gelmiyorsa bu "Wsappx" şeyini kapatmamız gerekiyormuş. Ben pek emin olamadım Wsappx ne iş yapıyor önemli bir şey mi hani yanlış yapmayalım çekiniyorum.

Geri
Yukarı