Ekran kartı takınca sistem görüntü vermiyor

kanashi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar forumlarda ne kadar araştırma yaptıysam olmadı. Ekran kartımı taktığımda görüntü gelmiyor fakat onboard olarak görüntü var. Ekran kartı takılı iken her şey çalışıyor ama bir türlü görüntü alamadım.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Kabloyu ekran kartına taktın mı?

Ekran kartı çalışıyor mu?

PSU yeterli gücü sağlayabiliyor mu?
Herşey eskisi gibi bu olaydan önce kullanıyordum sonra fanlardan çok fazla ses geliyor diye 1 2 damla makine yağı döktüm sonrasında çalıştı ama bir süre sonra görüntü tuhaflaştı oyun oynarken renkler gitti vs söktüm taktım ekran gelmedi

Herşey eskisi gibi bu olaydan önce kullanıyordum sonra fanlardan çok fazla ses geliyor diye 1 2 damla makine yağı döktüm sonrasında çalıştı ama bir süre sonra görüntü tuhaflaştı oyun oynarken renkler gitti vs söktüm taktım ekran gelmedi
Bozdun o zaman kartı sen ya :(

Gözden kaçmış olabilir diye soruyorum; görüntü kablosunu ekran kartına takıyorsunuz değil mi?
Tabiiki de herşey düzgün
Bozdun o zaman kartı sen ya :(
Başka sistem de yok ki ekran kartında mı sorun var diye bakıyım
Ekran kartının fanı dönüyor mu?
Evet dönüyor sadece ekran gelmiyor kasanın o ilk açılıltaki sesi bile yok
Ekran kartını ikinci el mi sıfır mı aldınız?
Miningten çıkmış olabilir diye soruyorum yanlış anlaşılmasın.
Kendi kullandığım sistem çalışırken bozuldu
Hocam ilk önemli şey tam sistem nedir? (PSU dahil)

İkinci olarak ekran kartı 2. el mi? (mining'den çıkmış olabilir)

Kablolar takılı mı ve ekran kartının fanları dönüyor mu?
ATI Radeon HD 2600 Pro, 2GB ram, anakart msı on olmalı
Kullandığım ekran kartı sıkıntısı yokken bozuldu
Kablolar takılı hem VGA hem DVI denedim olmadı
Ekran kartını anakarttaki yuvasına iyi oturttunuz mu?
Evet her seferinde özen gösterdim hatta kasayı komple söküp taktım
Ekran kartı takılı iken kablonuz (VGA, DVI, HDMI, DP) hala anakarta mı takılı ekran kartına takıyor musun?
Ekran kartına takılı iken görüntü gelmiyor dahili girişe takılı iken de görüntü gelmiyor ekrma kartını yuvasına taktığımda hiçbir türlü görüntü alamıyorum
Kartı başka PC'de deneyin. Oradada vermezse geçmiş olsun.
Arkadaşım biraz uzakta ve virüs yüzünden gidemiyorum eğer ki gidersem deneyeceğim

Son düzenleme:
Fazka dökmüşsün o yüzden ekran kartına veda et. Üzgünüm.

Diğer canlara da döktüm hatta power supply fanına bile onlara daha fazla döktüm ekran kartınınki ufak olduğu için max 2 damla sıktım
Öncelikle fanları yağlamadan önce sesin kaynağını iyice araştırmalısınız ama siz (anladığım kadarıyla) bütün fanlara yağ dökmüşsünüz ve ekran kartının ses çıkarma olsaılığı çok düşüktür zaten ama olan olmuş. Sese genellikle Power Supply'dan gelir. Sadece ona dökseydiniz yeterdi. Tavsiyem bir daha ekran kartı fanına yağ damlatmayın.

Öncelikle fanları yağlamadan önce sesin kaynağını iyice araştırmalısınız ama siz (anladığım kadarıyla) bütün fanlara yağ dökmüşsünüz ve ekran kartının ses çıkarma olsaılığı çok düşüktür zaten ama olan olmuş. Sese genellikle Power Supply'dan gelir. Sadece ona dökseydiniz yeterdi. Tavsiyem bir daha ekran kartı fanına yağ damlatmayın.
Eve zaten çok az ses geliyor ekran kartından ama fan işlemciye temas etmiyor yada herhangi birşeye demir plaka var arasında ve 2 damla dan birşey olucağını sanmam çünkü sonrasında çalıştırıp oynamıştım birkaç gün

Eve zaten çok az ses geliyor ekran kartından ama fan işlemciye temas etmiyor yada herhangi birşeye demir plaka var arasında ve 2 damla dan birşey olucağını sanmam çünkü sonrasında çalıştırıp oynamıştım birkaç gün
Hocam şimdi ne kadar az yağ dökseniz de o yağ fazla gelirse içeri sızar ve ekran kartı ısınınca içerisinde yağ gibi kızartır. Bu şekilde 1-2 kullanırsınız sonra ısıdan dolayı ekran kartını bozar.

Hocam şimdi ne kadar az yağ dökseniz de o yağ fazla gelirse içeri sızar ve ekran kartı ısınınca içerisinde yağ gibi kızartır. Bu şekilde 1-2 kullanırsınız sonra ısıdan dolayı ekran kartını bozar.
Ekran kartının resmini koydum demir plaka arada engel eğer sızmış ise 2 damla dan ne kadar sozabilir ki ve işlemciyi kontrol ettim herhangi bir sorun yok gibi görünüyordu

Dosya Ekleri

• 16177849363536550949884986368121.jpg
    16177849363536550949884986368121.jpg
    188,7 KB · Görüntüleme: 37

Yeni konular

Geri
Yukarı