Sistem ekran kartı yerine Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısını kullanıyor

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Arkadaşlar sisteme format attım. Windows'u ve ekran kartı sürücülerini yükledim. Lakin sistem ekran kartını görmesine rağmen Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısını kullanıyor. Ayrıca DxDiag'ı açtığımda ekran yerinde Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısının bilgilerini gösteriyor ve ekran sekmesinin yanında da oluşturucu sekmesi MX150 kartını gösteriyor.

Bu yazacağımı diğer arkadaşlarda onaylayınca dene. Microsoft temel görüntü bağlaştırıcının üstüne sağ tıkla sürücüyü güncelleştir de bilgisayarımdaki sürücülere göz at de bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver de orada hangi sürücüyü kullanacaksan ona tıklayıp ileri de sonra buraya yaz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu seferde intel sürücüsü yüklenirken siyah ekran verip düzelmiyor. Anca güvenli modda açılıyor.
Normalde ekran kartı sürücüsü kurarken ekranın gidip gelmesi, çözünürlük bozulması gibi şeyler normal. Hiç olmazsa güvenli modda Intel driverlarını kaldırıp yeniden kurun. Veyahut Windows Update'ten sürücü var mı diye bir kontrol edin. Normalde Windows böyle sürücüleri kaçırmaz kolay kolay.

Normalde ekran kartı sürücüsü kurarken ekranın gidip gelmesi, çözünürlük bozulması gibi şeyler normal. Hiç olmazsa güvenli modda Intel driverlarını kaldırıp yeniden kurun. Veyahut Windows Update'ten sürücü var mı diye bir kontrol edin. Normalde Windows böyle sürücüleri kaçırmaz kolay kolay.
Artık daha ne yaparım bilmiyorum. İntelin grafiği belli ki arızalı ve hiç bir şekilde düzelmiyor. Sağlık olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı