Sistem Ekran kartını görmüyor

Ömür25

Hectopat
Benim garip bir sorunum var kime anlattıysam gülüp geçti inşallah burada cözüm bulabilirim. Yaklaşık 1-2 ay önce kendi imkanlarımla cok da iyi olmasa da bir PC topladım. PSU'm eskiden biraz sorunluydu en ufak bir harekette (masanın sallanması vb) hemen elektriği kesiyordu ama daha sonra düzelmişti. Yeni sistemi kurmaya başladım RAM işlemci vb hepsini taktım (ekran kartı daha almadıgım için takmamıştım APU'yu kullanmayı düşünüyordum) PC'yi çalıştırdıgımda 2 saniyelik bir çalışma sonrası PC elektriği kesiyordu. Uğraşa uğraşa çalıştırmanın yolunu buldum. Buldum ama hem beni çok şaşırttı hem de anlattıgım bilgisayarcıları. PC ekran kartı takılı değilken acılıp 2 saniye sonra elektriği kesiyordu ama köşede sakladıgım eski ekran kartımı taktığımda sorunsuz çalıştı. Başta görüntü alamadım kabloları kontrol ettim ama hepsi doğruydu. VGA kablosunu ekran kartından cıkarıp anakarta taktığımda görüntü geldi. Actım bilgisayarı driverlerimi falan kurdum sorunsuz kullanıyorum şu an. Ama taktıgım ekran kartını hiçbir şekilde görmüyor süs olarak kullanıyor resmen. Ben PSU'dan şüpheleniyorum nedeni ise anakartı ilk aldıgımda bilgisayarcıya götürmüştüm bu sorun için (anakart, RAM ve işlemciyi tek götürdüm) orada adam kendi PSU'su ile ekran kartı takıp denediğinde görüntüyü ekran kartından alıyordu. Cok ilginc bir sorun bir bilgisi olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı