Sistem ekran kartını görmüyor

bnds

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle forumda benzer konuları taradım. Yazılan çözümleri denedim elimden geldiğince (BIOS güncellemesi vs)
Bir sonuca varamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Anakart pilini değiştirmem gerekiyordu. Pil yuvası ekran kartının altında kaldığı için ekran kartını söküp pili değiştirdim. Öncesinde sorunsuz kullandığım PC şu an ekran kartını görmüyor. RGB ışıkları vs yanıyor ancak ekran kartını anakart görmüyor. HDMI kablosunu Onboard ekran kartına takıyorum sorunsuz çalışıyor. Temiz format dahil birçok çözüm yolu denedim olmadı.

Önerilerinizi bekliyorum.

Sistem bilgileri;
ASUS Prime H270M-PLUS
Intel Core i5-7500
ASUS RX 580 ROG STRIX 8GB
HyperX 16GB Kit 2666MHz
Toshiba 1TB P300 7200RPM
Samsun 850 EVO 250GB SSD

image2.jpg
image3.jpg
image4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarını default yapın. İşletim sisteminize uygun sürücüyü buradan indirip kurulum yapın.

cevaplar için teşekkürler ancak default yaptım, değişiklik yok.
driverı da kuramıyorum "amd grafik kartı donanımı bulunmadığından amd yükleyici devam edemiyor" hatası alıyorum

zaten sorunum pc nin ekran kartını görmemesi...
Sorun çözüldü arkadaşlar... Statik elektrik yüklenmesinden dolayı ekran kartını söküp, anakarta takılan kısımdan metal çubuk yardımıyla elektrik yükü alındı ve tekrar montaj sonrası sorunsuz çalıştı...
Statik elektriği almanın birçok yolu mevcutmuş... Hem technopat sosyalde hem çeşitli sitelerde bu yöntemler mevcut...
iyi forumlar

Son düzenleme:
driverı da kuramıyorum "amd grafik kartı donanımı bulunmadığından amd yükleyici devam edemiyor" hatası alıyorum

Sorun çözüldü arkadaşlar... Statik elektrik yüklenmesinden dolayı ekran kartını söküp, anakarta takılan kısımdan metal çubuk yardımıyla elektrik yükü alındı ve tekrar montaj sonrası sorunsuz çalıştı...
Statik elektriği almanın birçok yolu mevcutmuş... Hem technopat sosyalde hem çeşitli sitelerde bu yöntemler mevcut...
iyi forumlar
sorunu nasıl çözdün hocam? aynı sorundan ben de muzdaribim. birebir aynı sorun.

iyi forumlar
merhabalar aynı sorun bendede var hocam yardımcı olabilirseniz çok ama çok sevinirim işlemleri sırasıyla nasıl yaptınız

Geri
Yukarı