Sistem fark etmeksizin FPS düşüşü

vattghern06

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar, iyi geceler iyi Sosyaller.

i3 10100F
RTX 3050 8 GB
16 GB RAM

Ayrıca

i3 12100F
RTX 3060 12 GB
16 GB RAM

Sistemlerde sürekli drop yiyorum, yırtılma da olabilir tam emin değilim. Monitörüm kaynaklı olabilir mi? HDMI kablom arızalanmış olabilir mi? Ben monitör kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü 60 Hz ve VGA çıkışı olup DisplayPort çıkışı olmayan bir monitör.

Drop yerken FPS düşüyorsa monitörle alakalı bir sorun olacağını sanmıyorum fakat, drop yerken FPS değerleriniz aynı ise o zaman monitörle alakalı bir sorun olabilir.

Drop yerken FPS düşüyorsa monitörle alakalı bir sorun olacağını sanmıyorum fakat, drop yerken FPS değerleriniz aynı ise o zaman monitörle alakalı bir sorun olabilir.
Deneme yapıp dönüş yapacağım.

167den 157 civarına düştüğünde FPS drop yiyorum, 60 altına düşmüyor hiçbir zaman. Akıcı fpslerde drop oluyor, yırtılma olduğunu bu yüzden düşünüyorum.

Monitörünüz kaç Hz hızında? Oyunun frame limiter ya da vsync özelliği varsa öyle bir dener misiniz?
Bazen FPS yüksek de olsa düşüşlerde bunu hissettiriyor.

Monitörünüz kaç Hz hızında? Oyunun frame limiter ya da vsync özelliği varsa öyle bir dener misiniz?
Bazen FPS yüksek de olsa düşüşlerde bunu hissettiriyor.
60 hz hızında 60dan 59a düşüyor vsync açtığımda ve 59a düştüğünde bile sağlam bir darbe indiriyor hissediyorum yani

Up, yeni bir monitöre geçtim ve sorun hala devam ediyor. Akıcı FPSlerde drop yiyorum, başına gelen varsa yardımcı olabilir mi? PSU kablosunu dahi değiştirdim, sıyırma kıvamına geldim.

Yeni konular

Geri
Yukarı