Çözüldü Sistem fişi çekilip takıldıktan sonra ekran gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Çağrı Dal

Hectopat
Geçen hafta internetten bilgisayar topladım. İşim bittikten sonra bilgisayarın fişini çektim. Taktıktan sonra güç düğmesine bastım. Anakart logosundan sonra monitörde "no signal" yazısı çıktı ve siyah ekranda kaldı. Reset atınca açıldı. Bu olay 2-3 kez başıma geldi. Fişi çekmezsem sorun olmuyor. Sorun Windows'ta olabilir mi? Windows'u bilgisayarcıya kurdurttum korsan kurmuş. Ya da monitörden mi? Eski bilgisayarın VGA girişli monitörünü kullanıyorum.

Sistem:

Ryzen 5 3400G.
Gigabyte B450M S2H V2.
Corsair Vengeance LPX 2x8 3600MHz.
Kingston A400 240GB M.2 SATA.
Cooler Master Elite V3 600W.
Everese 329R kasa.

Çözüm
PSU ile alakalı bir durum olabilir mi?
Hiçbir fikrim yok.
Akım korumalı priz alın.
Bilgisayarı fişten çekince anakart tıpkı elektrik kesilmişcesine BIOS ayarlarını hafızasında tutmak için pilini devreye alır. Siz bunu sık sık yapınca pili çabuk bitirirsiniz. Pilini değiştirin.
Akım korumalı çoklu priz kullanıyorum. Fişten çekmemeye özen göstereceğim.
Bende de oluyor bu.
Fişi taktıktan sonra 2-3 dakika bekleyip öyle açıyorum. Sorunum da böylece çözülüyor.
Deneyip sonucu paylaşın.
Dediğiniz şekilde uyguladım malesef olmadı.
Bu arada konu açmışken şunu da belirteyim. Sistem kapandıktan sonra fare, Wifi adaptörü vb. ışıklı cihazların ışığı halen yanmaya devam ediyor ve fişi taktığım anda sistemi açmadığım halde yanmaya başlıyor. Buna güç kaynağı sebep olabilir mi? Ya da bu normal bir şey mi?
Sorun ciddileşmeye başladı. Bilgisayarı kapatıp fişi çekmediğim halde açmak istediğimde yeniden aynı sorun oldu. Artık bilgisayarı her açtığımda reset tuşuna basmam ya da kapatıp açmam gereliyor. Hep böyle yapmak istemiyorum. Bunun çözümü nedir. Neden böyle oluyor fikri olan var mı?
Sorun çözüldü VGA kablosunu ekran yokken kablosunu çıkarıp takınca ekran geldi. Sorun kabloda ya da anakartın VGA çıkışında. Kablo alıp deneyeceğim.
Yeni kabloda sorun çıkarmadı, Konu çözüldü.
Bende de oluyor bu.
Fişi taktıktan sonra 2-3 dakika bekleyip öyle açıyorum. Sorunum da böylece çözülüyor.
Deneyip sonucu paylaşın.

Bende anahtarlı priz var anahtarından kapatıyorum bende ama anakart logosu gelip de no signal dediğine göre Windows ile alakalı olabilir.

Eski bilgisayardan alışkanlık işte. Elektrik gidip gelince bozulur takıntısı vardı onu kullanırken, bunda da.
Akım korumalı priz alın.
Bilgisayarı fişten çekince anakart tıpkı elektrik kesilmişcesine BIOS ayarlarını hafızasında tutmak için pilini devreye alır. Siz bunu sık sık yapınca pili çabuk bitirirsiniz. Pilini değiştirin.

Hiçbir fikrim yok.
Akım korumalı priz alın.
Akım korumalı çoklu priz kullanıyorum. Fişten çekmemeye özen göstereceğim.
Bende de oluyor bu.
Deneyip sonucu paylaşın.
Dediğiniz şekilde uyguladım malesef olmadı.
Bu arada konu açmışken şunu da belirteyim. Sistem kapandıktan sonra fare, Wifi adaptörü vb. ışıklı cihazların ışığı halen yanmaya devam ediyor ve fişi taktığım anda sistemi açmadığım halde yanmaya başlıyor. Buna güç kaynağı sebep olabilir mi? Ya da bu normal bir şey mi?
Sorun ciddileşmeye başladı. Bilgisayarı kapatıp fişi çekmediğim halde açmak istediğimde yeniden aynı sorun oldu. Artık bilgisayarı her açtığımda reset tuşuna basmam ya da kapatıp açmam gereliyor. Hep böyle yapmak istemiyorum. Bunun çözümü nedir. Neden böyle oluyor fikri olan var mı?
Sorun çözüldü VGA kablosunu ekran yokken kablosunu çıkarıp takınca ekran geldi. Sorun kabloda ya da anakartın VGA çıkışında. Kablo alıp deneyeceğim.
Yeni kabloda sorun çıkarmadı, Konu çözüldü.

Son düzenleme:
Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı