Ekran kartı çıkarılıp takıldıktan sonra görüntü gelmiyor

Ainnt

Kilopat
Daha fazla  
Sistemi bir kere ekran kartsız çalıştırmak istedim. Çalıştırdım. Ondan sonra bir daha ekran kartından görüntü alamadım.

Sistemi bir kere ekran kartsız çalıştırmak istedim. Çalıştırdım. Ondan sonra bir daha ekran kartından görüntü alamadım.

Hocam başıma bir bela gelmeyecekse bir soru sorabilir miyim? Neden ekran kartsız PC'yi çalıştırmak istediniz?

Artı -1 Eksi
Hocam başıma bir bela gelmeyecekse bir soru sorabilir miyim? Neden ekran kartsız PC'yi çalıştırmak istediniz?
Ssd ile sorunum vardı ekran kartının altındaydı. İşimi kolaylaştırması açısından ekran kartını çıkarmıştım. Entegre grafikle açmak istemiştim.
Kabloyu ekran kartına geri taktınız değil mi ve yerine iyice oturttunuz ?
Evet sağlam bir şekilde oturttum.
Soketleri kırmadınız değil mi?
Soket sağlam. Kırmayacak kadar montaj biliyorum en azından.

Hocam sistem onboard'mı? Nasıl ekran kartsız çalıştırmayı denediniz?

Artı -1 Eksi
SSD ile sorunum vardı ekran kartının altındaydı. İşimi kolaylaştırması açısından ekran kartını çıkarmıştım. Entegre grafikle açmak istemiştim.

Büyük ihtimalle ekran kartı veya kablosu yerine oturmamıştır hocam, tekrar kartı çıkarıp takın.

SSD ile sorunum vardı ekran kartının altındaydı. İşimi kolaylaştırması açısından ekran kartını çıkarmıştım. Entegre grafikle açmak istemiştim.

Soket sağlam. Kırmayacak kadar montaj biliyorum en azından.

Islemcinin dahili GPU'su ile baslattiysaniz kabloyu ona takip BIOS'dan Graphics kismini CPU'dan PCI'e yapin. Her BIOS'ta farkli oluyor eger bulamazsaniz ayarlari F10 ile sifirlayin kaydedin, kabloyu ekran kartina takin. Sokete oturdugundan emin olun. Sonra baslatin duzelmez ise tekrar cevap verin.

İtopya anakartın hdmi girişine arka kapağın kıvrılan uçlarından birini sokmuş. O yüzden dahili grafiği hiç kullanamadım. Ama ekran kartsız bir kere başlatmış oldum sistemi. Dahili grafiği kullanabilsem sorunu çözeceğim bir şekilde. Ama çözemedim.

Geri
Yukarı