Sistem görüntü ayarlarına girince takılıyor

424997

Decapat
Sağ tıktaki görüntü ayarlarına tıklama takılmaya neden oluyor.
Cihazı kapatmaya basma her seferinde bir takılmaya neden oluyor.
Sağ tıka basınca 2 saniyelik takılmaya neden oluyor.
SSD'de bir sorun yoktur.

Aşağıdakileri komut istemini(CMD) yönetici olarak çalıştırıp gir. İşe yaramaz ise format atmak işe yarabayabilir.
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Aşağıdakileri komut istemini(CMD) yönetici olarak çalıştırıp gir. İşe yaramaz ise format atmak işe yarabayabilir.
SFC /scannow
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Cihaz yeni formatlandı (2 gün oldu) ama dediklerini deneyeceğim olmazsa tekrar söylerim.

Hocam, takılmadan kastınız cihazın yavaş çalışması mı yoksa cihazın kilitlenmesi mi? Eğer cihaz kilitleniyorsa ve AMD ekran kartı kullanıyorsanız sorun büyük ihtimalle yazılım kaynaklıdır. Bende de aynı durum vardı. Sorunu, AMD yazılımının bir önceki sürümünü kurarak ve RAM'leri çıkartıp tekrar takarak çözdüm. RAM'lerden birisi yerinden çıkmak üzereydi.
Fakat, bu durumun çok farklı sebepleri de olabilir.

Hocam, takılmadan kastınız cihazın yavaş çalışması mı yoksa cihazın kilitlenmesi mi? Eğer cihaz kilitleniyorsa ve AMD ekran kartı kullanıyorsanız sorun büyük ihtimalle yazılım kaynaklıdır. Bende de aynı durum vardı. Sorunu, AMD yazılımının bir önceki sürümünü kurarak ve RAM'leri çıkartıp tekrar takarak çözdüm. RAM'lerden birisi yerinden çıkmak üzereydi.
Fakat, bu durumun çok farklı sebepleri de olabilir.

Cihaz çok hızlı, servisten yeni geldi bu sorun yüzünden yollamıştım ssdmi değiştirdiler sorun bir nebze %30 falan azaldı oyunların akıcılığı arttı.
Sorunum kilitlenme kurduğunuz AMD sürücüsü nedir?
Sorunum bunun aynısı belki fikir verir diye linkini bıraktım.
sfc /scannow
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
Görselde olanlar yazdı.

Dosya Ekleri

• IMG_20210815_150533.jpg
    IMG_20210815_150533.jpg
    175,7 KB · Görüntüleme: 20
Cihaz çok hızlı, servisten yeni geldi bu sorun yüzünden yollamıştım ssdmi değiştirdiler sorun bir nebze %30 falan azaldı oyunların akıcılığı arttı.
Sorunum kilitlenme kurduğunuz AMD sürücüsü nedir?
Hocam, versiyonu vs. tam hatırlamıyorum ancak ben bu problemi Aralık'tan Şubat ayına kadar yaşadım. 2020 Temmuz güncellemesini kurunca ve- dediğim gibi- RAM'leri çıkartıp tekrar takınca sorun düzeldi. Ancak eski bir sürümü kurduğum için doğal olarak bazı şeylerden yararlanamıyordum. Mesela, ekran kaydı veya görüntüsü alamıyordum. Daha sonradan çıkan bir sürücüyü kurunca hiçbir problem yaşamadım. Tabi, arada sırada AMD yüzünden problemler yaşıyorum ancak eskisi kadar da değil.
Yaşadığım sorunu biraz açmak istedim. Bir işin ortasındayken veya bir şey yapmaya çalışırken bilgisayar aniden kilitleniyordu ve sonra görüntü tamamen gidiyordu. Sadece siyah bir ekran çalışıyordu ama bilgisayar da çalışıyordu. Bunun sebebi yazılımdı.
RAM'den kaynaklanan problemse biraz daha farklıydı. Monitörüm 144Hz olmasında rağmen 30Hz gibi çalışıyordu ve müzik veya şarkı dinlediğimdeyse ses kesik geliyordu.

Hocam, versiyonu vs. tam hatırlamıyorum ancak ben bu problemi aralık'tan şubat ayına kadar yaşadım. 2020 Temmuz güncellemesini kurunca ve- dediğim gibi- RAM'leri çıkartıp tekrar takınca sorun düzeldi. Ancak eski bir sürümü kurduğum için doğal olarak bazı şeylerden yararlanamıyordum. Mesela, ekran kaydı veya görüntüsü alamıyordum. Daha sonradan çıkan bir sürücüyü kurunca hiçbir problem yaşamadım. Tabi, arada sırada AMD yüzünden problemler yaşıyorum ancak eskisi kadar da değil.
Yaşadığım sorunu biraz açmak istedim. Bir işin ortasındayken veya bir şey yapmaya çalışırken bilgisayar aniden kilitleniyordu ve sonra görüntü tamamen gidiyordu. Sadece siyah bir ekran çalışıyordu ama bilgisayar da çalışıyordu. Bunun sebebi yazılımdı.
RAM'den kaynaklanan problemse biraz daha farklıydı. Monitörüm 144Hz olmasında rağmen 30Hz gibi çalışıyordu ve müzik veya şarkı dinlediğimdeyse ses kesik geliyordu.

120Hz panelimde bende 60Hz gibi çalışma bir olay yaşamıştım sürücü kurunca düzelmişti.
Siyah ekran sebebi ekran kartını eski sürüme güncellemiş olabilir çünkü bende bilgisayarı kullanırken bir anda siyah ekran alıyordum şu an AMD sürücüm 21.6.1 WHQL önerilen en güncel sürücüyü kurmadım ne olur ne olmaz diye bu sorunları çözdüm fakat konu başlığındaki sorunları halen çözemedim.

120Hz panelimde bende 60Hz gibi çalışma bir olay yaşamıştım sürücü kurunca düzelmişti.
Siyah ekran sebebi ekran kartını eski sürüme güncellemiş olabilir çünkü bende bilgisayarı kullanırken bir anda siyah ekran alıyordum şu an AMD sürücüm 21.6.1 WHQL önerilen en güncel sürücüyü kurmadım ne olur ne olmaz diye bu sorunları çözdüm fakat konu başlığındaki sorunları halen çözemedim.
Anladım hocam. Umarım sorununuz bir an önce çözülür. Keşke elimden bir şeyler gelse...
Bu arada, eğer fırsatım olursa ve bilgisayar toplayabilirsem kesinlikle AMD'den uzak duracağım. Bunu emin bir şekilde söylüyorum. Ekran kartları gerçekten berbat. Her ne kadar yüksek FPS alsanız da istikrarsız bir yazılıma sahip.

Anladım hocam. Umarım sorununuz bir an önce çözülür. Keşke elimden bir şeyler gelse...
Bu arada, eğer fırsatım olursa ve bilgisayar toplayabilirsem kesinlikle AMD'den uzak duracağım. Bunu emin bir şekilde söylüyorum. Ekran kartları gerçekten berbat. Her ne kadar yüksek FPS alsanız da istikrarsız bir yazılıma sahip.

Evet bende yüksek FPS diye AMD tercih ettim yazılımları elimde patladı dediğiniz gibi AMD'den uzak durun ve bulaşmayın.
Sorunla ilgili birçok şey okudum ve sorun 2017'den beri var Windows kaynaklı bir sorunmuş sanırım Windows 11'i beklemekten başka çarem yok anladığım kadarıyla.

Evet bende yüksek FPS diye AMD tercih ettim yazılımları elimde patladı dediğiniz gibi AMD'den uzak durun ve bulaşmayın.
Sorunla ilgili birçok şey okudum ve sorun 2017'den beri var Windows kaynaklı bir sorunmuş sanırım Windows 11'i beklemekten başka çarem yok anladığım kadarıyla.
Hocam, maalesef haklısınız. En azından ufak da olsa bir şeyler de önermeye çalışayım. Üçüncü parti sürücü yazılımı kullanmamaya özen gösterin, bence. DDU veya Driver Booster programlarını hiçbir şekilde önermiyorum. Kafalarına göre sürücü siliyorlar veya bilgisayarla alakası olmayan sürücüler kurabiliyorlar. Ben bunlardan birisi yüzünden DVD oynatıcımı kullanamıyorum, belki bir nebze de olsa bunlar yüzünden böyle bir problem yaşamış olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı