Sistem güç kablosunu takın uyarısı veriyor

ardaatakk

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
işlemci Ryzen 5 7500f Ekran kartı gtx 1060 6gb Anakart Gıgabyte GA-Z-270-HD3 Ram (1x16) Gskill
Ekran kartının PCI-e yuvasına kısa devre yaptırdım ve PC actıgımda güc kablosu takılı olmasına ragmen güc kablosu takın diyor. Yani güc kablosunu görmüyor, ekran kartı Gigabyte GTX 1060 6 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının PCI-e yuvasına kısa devre yaptırdım ve PC actıgımda güc kablosu takılı olmasına ragmen güc kablosu takın diyor. Yani güc kablosunu görmüyor, ekran kartı Gigabyte GTX 1060 6 GB.
Iyi ihtimal kablo yanmış, kabloyu değiştir.
Kötü ihtimal ekran kartının girişi yanmış, değiştirecek birini bulabilirsen değiştir.
Müthiş ihtimal, yeni ekran kartı al.
Ultra ihtimal, kısa devreyi neden nasıl yaptırdın açıklarsan başkaları da aynı hataya düşmez.

Kötü ihtimal ekran kartının girişi yanmış, değiştirecek birini bulabilirsen değiştir.
Ultra ihtimal, kısa devreyi neden nasıl yaptırdın açıklarsan başkaları da aynı hataya düşmez.

Sokete güc giriyor PCI-e kablosunu kontrol etmedim nasıl oldu ben dagınık biriyim PCI-e yuvasına ince tel düstü ve kısa devre yaptırdı kart bir tık saglam görüntü veriyor PCI-e kablosunu takın diyor.

kabloda sıkıntı yok

Son düzenleme:
Sokete güc giriyor PCI-e kablosunu kontrol etmedim nasıl oldu ben dagınık biriyim PCI-e yuvasına ince tel düstü ve kısa devre yaptırdı kart bir tık saglam görüntü veriyor PCI-e kablosunu takın diyor.

kabloda sıkıntı yok
PSU çıkışın var mı başka deneyebileceğin, onu yazmamışım ama sağduyulu şekilde kontrol edilmeli.

Son düzenleme:
Başka Power Supply var kenarda ondan deneyim.

Kablodan da degilmiş.
Kartı yakınlarda bir bilgisayarcıya götürüp denemen kaldı o zaman, sorunun anakartında çıkması an meselesi gibi geldi bu deneme basamaklarından çözüm alamayınca.

Geri
Yukarı