Sistem güçlendirmek mi yoksa yeni bir kasa almak mı?

223539

Hectopat
Bir sistemim var ve bu sistemi güçlendirmek istiyorum. Sistem bilgilerimi ve yeni ekleyecek olduğum parçaları aşağıya yazıyorum inceleyip oyunlarda ne kadar bir FPS farkı alırım veya ne gibi bir değişiklik olur sistemimde. Yeni bir sistem almak mı yoksa mevcut sistemimi güçlendirmek mi? Yorum yaparsanız mutlu olurum.

İşlemci: Intel Core i5 7500 CPU 3.40 GHz 4 çekirdek,
RAM: Kingston 8 GB HyperX Fury DDR4 3200MHz.
Ekran kartı: GeForce GTX 1050 Ti Gaming STRIX 4 GB.
Anakart: ROG STRIX Z270'e Gaming.
1 TB harddisk var SSD yok.

Yeni ekleyecek olduğum parçalar ise GTX 2660S veya 2660 Ti, +1 8 GB RAM belki 1 adet de SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 2660S veya GTX 2660 Tİ diye bir ekran kartı duymadım. GTX 1660S ve GTX 1660 Tİ olan ekran kartlarından bahsediyorsanız sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 2660S veya GTX 2660 Tİ diye bir ekran kartı duymadım. GTX 1660S ve GTX 1660 Tİ olan ekran kartlarından bahsediyorsanız sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
🙂 Doğru 1660s ve ti dan bahsetmek istedim işe giderken dolmuşta yazdım o yüzden yanlışlık oldu. Cevabın ve bilgilendirici videon için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı