Çözüldü Sistem her yeniden başlatıldığında harf atanmak gerekiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ghostnet

Kilopat
Merhaba,

Dizüstü bilgisayarımı hızlandırmak adına depolama birimini (HDD) SSD ile değiştirdim. Boşa çıkan HDD'yi masaüstü bilgisayarıma bağladım. Disk yönetiminde HDD görüntüleniyor ve harf yolu ataması yapılabiliyor durumda. Harf yolunu atadıktan sonra da istediğim gibi kullanabiliyorum. Ancak bilgisayarı yeniden başlattığımda HDD'ye her seferinde yeniden harf yolu atamak zorunda kalıyorum. Aksi durumda Bu Bilgisayar'da gözükmüyor.

Bu sorun bilgisayarımın diğer depolama birimlerinde mevcut değil. Dizüstü bilgisayarımdan çıkardığım 2.5" HGST HTS545050A7E680 HDD; birincil disk olarak gözüküyor ve NTFS formatında. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Çözüm
Çözümü buldum ve ihtiyacı olanlar için paylaşmak istedim,
cmd yönetici olarak çalıştırın,
diskpart komutunu girin.
daha sonra list disk komutunu girin sorun olan disk numarasını görün (x) ve
select disk x komutu ile diski seçin sırası ile aşağıdaki komutları giriniz.
clean
convert mbr
exit
exit

Bu işlemden disk yönetimini açın, disk x'iniz disk yapısı ayrılmamış durumda ve sağ tıklayarak Temel Diske Dönüştür'ü seçin, daha sonra diski NTFS olarak formatlayın. Geçmiş olsun.
Yukarıda yazdıklarım temel bilgisayar bilgilerinin yanında command komutları kullanımını bilerek yapılması gereken işlemler olup dikkatli davranılması gerekir. İşlemler sonucunda diskinizde mevcut veriler silinecektir.
Çözümü buldum ve ihtiyacı olanlar için paylaşmak istedim,
cmd yönetici olarak çalıştırın,
diskpart komutunu girin.
daha sonra list disk komutunu girin sorun olan disk numarasını görün (x) ve
select disk x komutu ile diski seçin sırası ile aşağıdaki komutları giriniz.
clean
convert mbr
exit
exit

Bu işlemden disk yönetimini açın, disk x'iniz disk yapısı ayrılmamış durumda ve sağ tıklayarak Temel Diske Dönüştür'ü seçin, daha sonra diski NTFS olarak formatlayın. Geçmiş olsun.
Yukarıda yazdıklarım temel bilgisayar bilgilerinin yanında command komutları kullanımını bilerek yapılması gereken işlemler olup dikkatli davranılması gerekir. İşlemler sonucunda diskinizde mevcut veriler silinecektir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı