Sistem içerikli diskin ikiye bölünmesi

bomberCCAT

Yoctopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam, diskimde çözmem gereken bir durum var ve yardım için bu sayfayı açtım. Sorunum şu:

Bilgisayarda Windows 10 kurulu iken Linux Mint'i denemek istedim lakin flash belleğim yoktu ve ben de UNetbootin aracılığı ile kurmak istedim.
Kurdum, olanlar oldu ve sistem sıkıştı. Herhangi bir işletim sistemi açılmadı. Elime flash geçtiğinde Linux Mint'i UUI(Universal USB Installer) ile ISO dosyası olarak Flash'a yazdırdım. Sonrasında klasik yükleme işlemini yürüttüm. Lakin sonuç yine önceki çalıştırmam ile aynı kaldı, herhangi bir işletim sistemi başlamıyordu. Bunun sonrasında Rufus kullanarak W7 ISO'sunu flashıma yazdırdım ve kurdum.

Sorun çıkmadı ve açıldı lakin disk yöneticisini açtığımda diskimin ikiye bölündüğünü ve birini UUI olarak adlandırıldığını gördüm ve herhangi bir işlemde ne o disk bölümünü sıfırlayabildim ne de silebildim.

Bu olayı hem Technopat'ın sitesinden hem de YT kanalından silme videosunu izledim lakin ona rağmen sonuç alamadım.
Bu silme denemesinden sonrasında tekrardan Linux Mint'i flasha yazdırdım ve bilgisayarda kurulumunu gerçekleştirmeyi denedim fakat Linux bilgisayara her nedense hiçbir şekilde kurulmuyordu benim fikrim diskin bu şekilde bölünmüş olmasından yana sizin bana yardımı dokunacak bir öneriniz var mı?

Bahsettiğim durumun görseli:

1685029711999.png

Son düzenleyen: Moderatör:
*** Öncelikle söylemeliyim ki HDD nin partition tablosu UUI olmasa bile normal değil. HDD nin başında 100mb ila 500 mb boyutunda bir efi bölümü olması gerek ama senin HDD'de yok. Sonda da 15gb civarında kurtarma bölümü olması gerekirken o da yok.

*** UUI 50GB bölümü herhangi bir 3. parti yazılımın free versiyonu ile silip normal hdd haline çevirebilirsin. easesus partition, aomei partition, minitool partition vsvs sorununu çözer.
Ek: Şunu kurmanı tavsiye ederim. Bu sorunu çözeceği gibi ilerde de işine yarayacak pekçok özelliği olan kullanışlı bir program. Lazesoft Recovery Suite - Windows Recovery, Password Recovery, Data Recovery, System Recovery for Windows XP VISTA 7 8 10 2003 2008 2012 2016 2019, Free for Home User

Disk image - clone tıklayınca sol resim açılır. Orada delete partition- create partition vs hertülü disk işlemi mevcut.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    168,2 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:

Geri
Yukarı