Sistem için parça önerisi

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 1 yıl içinde para biriktirerek teker teker almayı düşündüğüm parçalar bunlar;
İşlemci: Amd Ryzen 5 5600
Anakart: Asus Tuf B550 Plus veya Asus Rog B550 F-Gaming
Ekran kartı: Asus Dual Rtx 4060 Ti 16 Gb
RAM: G.Skill RipjawsV 16 Gb 3600 mhz CL18
Kasa: Bitfenix Apollo APL-300
SSD: Kingston Fury Renegade 1 TB
PSU: Asus Tuf 650B emin değilim.
Almak istediğim parçalar bu şekilde. Anakart olarak daha ucuz seçenekler var ama iyi bir şey alayım diye düşündüm. Ekran kartı yurt dışından akrabaya getirtmeyi düşünüyorum ya da önerebileceğiniz AMD kart varsa olabilir, hiç AMD kullanmadım. RAM tek modül olarak alıp daha sonra 32 tamamlarım diye düşünüyorum. Kasa biraz ucuz olanı seçtim bence bunda pahalıya kaçmaya gerek yok. PSU ne alacağıma karar veremedim F/P tarzı önerebilirseniz sevinirim, non modüler olabilir. En az 6 yıl kullanmayı düşünüyorum, 10 senede kullanırım diye düşünüyorum. 12 yıldır Toshiba Satellite L750 1-ML kullanıyorum, günlük işlerimi hallediyorum ama oyun da oynamak istiyorum hep ETS 2 oynadım canım sıkıldı.

Bütçeniz nedir? O pahalı PSU'dan, o pahalı, gereksiz; soket desteği biten, şişen anakarttan kısarak, 16 GB'dan kısıp 4070 ekleyerek bir sistem toplanabilir. Kart 4070 fiyatında, şaka gibi.

Toplamak yerine hazır toplanmış sistem alabilirsin. 4-5 bin TL indirim yapıyorlar bazen 10k bile oluyor.
Bu sistem yetersiz gelebilir ancak kastım toplanmış bir sistem al.
Merak etme her ay onlarca indirimli sistem toplanıyor YouTube'dan izleyebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı