Toplanan sistem için parça önerisi

Kemal Arslan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba konu başlığında dediğim gibi sistemimi yeniliyorum.

İşlemci - Intel Core i9 13900K.
Anakart - MSI Pro Z970a DDR5.
Ekran kartı - NVIDIA GeForce RTX 3090 (aldım)
RAM - G.Skill Trident Z5 32 GB 2x16 7200 MHz DDR5 CL34.
SSD - Samsung 980 Pro SSD 1 TB M.2 NVMe.
Bir de işlemci için sıvı soğutucu alacağım. Dediğim gibi işlemci, RAM'i ve SSD'yi tam kapasitede kullanmak istiyorum. Anakartta çok kararsız kaldım sizce uyumlu mu? Ne kadar performans alırım?

Merhaba konu başlığında dediğim gibi sistemimi yeniliyorum.

İşlemci - Intel Core i9 13900K.
Anakart - MSI Pro Z970a DDR5.
Ekran kartı - NVIDIA GeForce RTX 3090 (aldım)
RAM - G.Skill Trident Z5 32 GB 2x16 7200 MHz DDR5 CL34.
SSD - Samsung 980 Pro SSD 1 TB M.2 NVMe.
Bir de işlemci için sıvı soğutucu alacağım. Dediğim gibi işlemci, RAM'i ve SSD'yi tam kapasitede kullanmak istiyorum. Anakartta çok kararsız kaldım sizce uyumlu mu? Ne kadar performans alırım?
Sistem güzel ama arkadaşın dediği gibi 4080 veya 4090 olsaymış daha iyi olurmuş bide kasa ve psu ne dememe gerek yok sistem kaliteli onlarında kaliteli almışsınızdır

Usta çok iyi denk düştü 3090. Adam çok anlamıyor ekran kartının sıkıntılı olduğunu zannedip ucuza satıyordu. Gittiğimde soketlerden birinin gevsedigini farkettim. Yerine oturtunca hiç bir sıkıntı kalmadı.7000 TL'ye 3090 çok ucuz ondan aldım. 4090a gitsem nakit avans çekmem lazımdı. Bide şey sorucam ram 7200 mhz ye kadar çıkabiliyor. Anakartin temel bellek hızı değeri ne kadar? Bir yerde 2133 MHz gördüm ama 7200 için OC mi yapmam lazım. Bu kısmı tam anlayamadım.

Usta çok iyi denk düştü 3090. Adam çok anlamıyor ekran kartının sıkıntılı olduğunu zannedip ucuza satıyordu. Gittiğimde soketlerden birinin gevsedigini farkettim. Yerine oturtunca hiç bir sıkıntı kalmadı.7000 TL'ye 3090 çok ucuz ondan aldım. 4090a gitsem nakit avans çekmem lazımdı. Bide şey sorucam ram 7200 mhz ye kadar çıkabiliyor. Anakartin temel bellek hızı değeri ne kadar? Bir yerde 2133 MHz gördüm ama 7200 için OC mi yapmam lazım. Bu kısmı tam anlayamadım.
7000tlye 3090danmı aldın yanlışmı okudum ????

Vay be 3090 7000TL haa bayağı bayağı iyi adamada yazık olmuş gibi.

Aldıktan sonra bayağı denedim. Sıkıntı var mı diye benchmarklarini yaptım. Oyunlar denedim sıkıntı yok. Şans işte. Şimdi diğer parçaları da almam lazım. Yoksa 1 hafta sonra tekrar tekrar zamlanir parçalar. Bu anakartin bellek değerlerine ne diyorsun? Üstte sorduğum MHz değerlerine.

Aldıktan sonra bayağı denedim. Sıkıntı var mı diye benchmarklarini yaptım. Oyunlar denedim sıkıntı yok. Şans işte. Şimdi diğer parçaları da almam lazım. Yoksa 1 hafta sonra tekrar tekrar zamlanir parçalar. Bu anakartin bellek değerlerine ne diyorsun? Üstte sorduğum MHz değerlerine.
Güzel anakart 7200 yani fazla bile

Yeni konular

Geri
Yukarı