Sistem ikinci monitörü algılıyor fakat görüntü yok

Maegrad

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. 2 hafta önce yeni bir sistem aldım. Ekran kartımda 2 adet HDMI 2 adet Display Port girişi var. Bilgisayarla beraber yeni bir monitör aldım. Eski monitörümü kullanmak istedim ikinci monitör olarak ama VGA girişli bir monitördü. HDMI to VGA dönüştürücüsü aldım. İkinci monitörü algıladı fakat görüntüyü ekrana yansıtmıyor. SS almaya çalıştığımda iki monitörü de alıyor fakat bir türlü görüntü yok. Ne yapmalıyım?

unknown.png

20210105_154317.jpg

20210105_154901.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ps4ümde hiçbir sorun yaşamıyorum ama pcde böyle oldu.Ayrıca bu monitörü değil dönüştürücüyü algılıyormuş.Monitörü çıkarttım dönüştürücü bağlıydı hâlâ attığım ssi de dönüştürücüden almış bilgisayar nasıl çözümleyebilirim.
Yani bilgisayar monitörü değil dönüştürücüyü algılıyor

Dönüştürücü, kablo veya bağlantı noktasının tam oturmaması nedeniyle olabilir.

Ancak sistem 2.ci monitörü algılayıp görüntü alamıyorsanız çözünürlük sorunu vardır.
Bu durumda Windows sistemsel olarak görür ancak panel çözünürlüğü kabul etmediği için görüntü veremez.

Ayarlar, Sistem, Monitör sekmesini açın. Ekran çözünürlüğünü 2. monitörün çözünürlüğü neyse ona getirin. Doğru çözünürlük mevcutsa eğer denetim üzerinde yanlış bir seçim yapmışsınız demektir.

Not: Görüntü gelmeyen panelin çözünürlüğünden bahsediyorum. Görüntü alan kısımda sorun yoktur zaten.

Benim bir kere başıma geldi. Çözümü format atmakla buldum.

Dediğini yaptım daha önce de defalarca yapmıştım.Kablo bağlantılarında da bir problem yok.Ne yapsam işe yaramadı
Ayrıca bu monitörü değil dönüştürücüyü algılıyormuş.Monitörü çıkarttım dönüştürücü bağlıydı hâlâ attığım ssi de dönüştürücüden almış bilgisayar nasıl çözümleyebilirim.
Yani bilgisayar monitörü değil dönüştürücüyü algılıyor
+

Son düzenleme:
Dediğini yaptım daha önce de defalarca yapmıştım. Kablo bağlantılarında da bir problem yok. Ne yapsam işe yaramadı.
Ayrıca bu monitörü değil dönüştürücüyü algılıyormuş. Monitörü çıkarttım dönüştürücü bağlıydı hâlâ attığım ssi de dönüştürücüden almış bilgisayar nasıl çözümleyebilirim?
Yani bilgisayar monitörü değil dönüştürücüyü algılıyor.
+

Hocam sorunu çözdünüz mü bende aynı sorunu yaşıyorum.

Dediğini yaptım daha önce de defalarca yapmıştım. Kablo bağlantılarında da bir problem yok. Ne yapsam işe yaramadı.
Ayrıca bu monitörü değil dönüştürücüyü algılıyormuş. Monitörü çıkarttım dönüştürücü bağlıydı hâlâ attığım ssi de dönüştürücüden almış bilgisayar nasıl çözümleyebilirim?
Yani bilgisayar monitörü değil dönüştürücüyü algılıyor.
+

Hocam sorunu çözdünüz mü bende aynı sorunu yaşıyorum?

Geri
Yukarı