Sistem istenilen performansı sağlamıyor

Benim cihazda da gtx 850m + 8gb ram + i5-4200h var. Çok benziyor seninkiyle. Benimkinde herhangi bir sorun yok. Real Temp adlı programı indirip oyuna girmeden önce aç. Maximum kaç derece olduğunu söyle. Donma sorunu ısı yüzünden olma ihtimali yüksek. Ayrıca görev yöneticisinden işlemciyi veya hdd'yi sömüren bir şey var mı diye kontrol et. Son olarak nvidia'nın resmi sitesinden en güncel driveri indirip temiz kurulum seçeneğini işaretleyerek yükle. Yüklendikten sonra masaüstü sağ tık-->nvidia denetim masası-->3d ayarlarının yönetilmesi-->tercih edilen grafik işlemci olarak yüksek performanslı nvidiayı ayarla.

Benim cihazda da gtx 850m + 8gb ram + i5-4200h var. Çok benziyor seninkiyle. Benimkinde herhangi bir sorun yok. Real Temp adlı programı indirip oyuna girmeden önce aç. Maximum kaç derece olduğunu söyle. Donma sorunu ısı yüzünden olma ihtimali yüksek. Ayrıca görev yöneticisinden işlemciyi veya hdd'yi sömüren bir şey var mı diye kontrol et. Son olarak nvidia'nın resmi sitesinden en güncel driveri indirip temiz kurulum seçeneğini işaretleyerek yükle. Yüklendikten sonra masaüstü sağ tık-->nvidia denetim masası-->3d ayarlarının yönetilmesi-->tercih edilen grafik işlemci olarak yüksek performanslı nvidiayı ayarla.
Hocam sıcaklık max 60 derece sıcaklıktan olacağını düşünmüyorum. GTX 850m ekran kartının güncel driverı da yüklü. Zula gibi oyunda entegre kartı ile bağlanınca sorun yok. Drop yemiyorum 850m ye geçince oluyor

Laptopumda yazılımsal olan bütün sorunları şu yönergeler ile çözdüm:
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Bir denemeni tavsiye ederim.
Bak
Laptopumda yazılımsal olan bütün sorunları şu yönergeler ile çözdüm:
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi
Bir denemeni tavsiye ederim.
Bakacağım, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı