Sistem İyileştirme İçin Ne Yapılabilir?

kralkobra71

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Mevcuttaki PC'mi alalı neredeyse 8 yıl oldu. Aldıktan sonra tabii ki bir takım takviyeler yaptım. Şu an bile COD İFW max ayarlarda 70-80 FPS ile oynuyorum ama görüyorum ki bendeki ekran kartıyla daha çok performans alanlar var bunun için bende Benchmark testi yaptım. Test sonuçları linktedir.
Bu PC'nin performansını artırmak için ne yapmak gerekir? Özellikle yapmam gereken bir ayar ya da O.C. var ise tavsiyeleriniz bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Benchmark testinde özellikle de şu madde canımı sıktı.
Genel olarak bu PC beklentilerin altında (36. persentil) gerçekleştiriyor. Bu, aynı bileşenlere sahip 100 PC'den 64'ünün daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir. Genel PC yüzdesi, her bir bileşeninin ortalamasıdır. Sorun alanlarını tanımlamak için bu raporun karşılaştırma bölümlerindeki grafikleri kullanın.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ve RAM'ler çok düşük performans göstermiş. SSD'yi SATA 3.0 kablosuyla bağladığınıza emin olun. İkinci el kelepir i7 870 bulabilirseniz de çok iyi olur.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Cevabım biraz gecikti kusuruma bakmayın. Bende işlemciden dolayı darboğazdan kuşkulanıyordum. LGA1156 için X3480 xeon işlemci almayı planlıyorum. İ7 870 te olur tabiki. Ama türkiyede fiyatlar dudakuçuklatıyor. Sağlam olup olmadığını bilmediğim bir şeye 700-800 TL vermek mantıklı değil. Kelepir bulabilirsem alacam muhakkak.
İlk işim sata kablosunu 3.0 ile değiştirmek olacak.
Tekrar merhaba. Xeon X3480 alamadım ama X3470 i taktım sorunsuz çalışıyor. Ama yine benchmark testinde pc nizin aynı özelliklere sahip 100 pc den 75 inden daha kötü performansı var diyor. Anlayamadım İ5 takılıyken %65 inden daha kötüydü şimdi %75 inden daha kötü oldu. Ne iş çözemedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı