Sistem kapanıp açıldığı zaman veriler eski haline dönüyor

Meteakyz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşımdan SSD aldım içinde Windows dosyaları var silinmiyorlar. İçine dosya attığım da PC'yi aç kapa yaptıktan sonra eski haline dönüyor. Yani attığım dosya siliniyor içindeki Windows ve diğer silinmeyen dosyalar duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçerisinde deepfreeze tarzı bir program yüklü olabilir. Bu programı kaldırıp silebilirsiniz.
Veya komple SSD'yi sıfırlayabilirsin

Diski biçimlendirmediniz mi?
Biçimlendirmeniz halinde tüm veriler silinir ve sonrasında depolama veya sistem kurulumu için kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki programı kullanarak her türlü disk işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

@Meteakyz
Kullanımı: Programı indirip kurun ve çalıştırın.
En aşağıda disklerinizi göreceksiniz. ( Disk 1, disk 2, ..)
Biçimlendirmek istediğiniz diske sağ tıklayın. (Boyutundan anlayabilirsiniz.)
Açılan menüde ''format'' seçin.
ileri ileri.. bu kadar. Başka birşey yapmanıza gerek yok.
Disk biçimlendirilir ve içindeki tüm veriler silinir.

Son düzenleme:
Merhaba, arkadaşımdan SSD aldım içinde Windows dosyaları var silinmiyorlar. İçine dosya attığım da PC'yi aç kapa yaptıktan sonra eski haline dönüyor. Yani attığım dosya siliniyor içindeki Windows ve diğer silinmeyen dosyalar duruyor.

Virüs olabilir. Av ile tarayın.

Windows'u silemezsin. Tam olarak nereden ne silmek istiyorsun?

Hocam benim C diskin de Windows kurulu zaten ama yeni aldığım SSD de de Windows kurulu o silinmiyor.

İçerisinde deepfreeze tarzı bir program yüklü olabilir. Bu programı kaldırıp silebilirsiniz.
Veya komple SSD'yi sıfırlayabilirsin.

SSD biçimlendirilmiyor.

Biçimlendirmeniz halinde tüm veriler silinir ve sonrasında depolama veya sistem kurulumu için kullanabilirsiniz.

Nasıl yapılacağanı tam olarak anlatır mısınız bir keresinde indirip tüm Partition'ları sil dedim SSD kaybolmuştu.

Virüs olabilir. Av ile tarayın.

Deneyeceğim hocam.

Hocam anladım sorunu şimdi. Format USB hazırla format menüsünden disklere geldiğinde SSD diskinde bulunan bütün ayrılmış alanları sil format menüsünden çık. Bilgisayar açıldığında disk yönetiminden etkinleştir yaparak biçimlendir harf ataması yap.

Hocam anladım sorunu şimdi. Format USB hazırla format menüsünden disklere geldiğinde SSD diskinde bulunan bütün ayrılmış alanları sil format menüsünden çık. Bilgisayar açıldığında disk yönetiminden etkinleştir yaparak biçimlendir harf ataması yap.

Hocam onu denemiştim silinmiyor.

Format menüsünde bölüm bölüm görünüyordu ve silinmiyor du.

@Meteakyz
Kullanımı: Programı indirip kurun ve çalıştırın.
En aşağıda disklerinizi göreceksiniz. ( disk 1, disk 2.)
Biçimlendirmek istediğiniz diske sağ tıklayın. (boyutundan anlayabilirsiniz.)
Açılan menüde "format" seçin.
İleri ileri. Bu kadar. Başka bir şey yapmanıza gerek yok.
disk biçimlendirilir ve içindeki tüm veriler silinir.

1701439246307.png

Burada ne yapmalıyım hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı