Sistem Kapanma ve Kendiliğinden Açılma Problemi

Cumxxi

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar herkese. Arkadaşlar yaklaşık dört ay evden ayrılmak zorunda kaldım ve döndükten sonra bilgisayarımı çalıştırınca sistemde normal olmayan bir şeyler hissettim.

İlk gün çalışmada sorun vermese de anormal haline rağmen kullanmaya devam ettim. Ancak ikinci gün bilgisayarı çalıştırınca problem başladı. Power tuşuna bastım yaklaşık 10 saniye sonra kapandı sonra tekrar açıldı ve bu sorun 8-9 defa tekrar etti. Sonrasında tamamen kapandı ve power tuşuna ne kadar bassam da bir hareket yoktu (anakart'ın üzerindeki power ve OC Genie tuşlarının ışıkları yanıyordu). Yaklaşık 1-2 dakika sonra bilgisayar ben dokunmadan kendi kendine açıldı ve bu problem yaklaşık yarım gün kayboldu. Az önce ise neredeyse bilgisayar hiç çalışamadı, Windows'a kadar gelip kapanıyordu. sanırım BIOS'tan kaynaklanıyor. İkinci BIOS'a geçtim yaklaşık 10 dakikadır problem vermiyor ancak şu an hiçbir şeyden emin olamıyorum.

İşlemci sıcaklığı 38-40 derece arası ve power 850 Watt. bilgisayarın arkasındaki Clear CMOS tuşuyla birkaç defa sıfırlamıştım bilgisayarı. Tahminlerime göre anakarttan problem, ancak başka bir fikri olan varsa dinleyebilirim. Şu an ikinci BIOS'la sorunsuz çalışıyor gibi. Şimdiden hepinize teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı