Sistem M.2 SSD'yi okumuyor

Reckleburs

Hectopat
SSD veya HDD modeli
KİNGSTON 128GB M2SSD
Anakart
msi h610m-e
Kullandığım anakart H610M-E kullandığım M.2 SSD Kingston 128 GB. Anakartıma uyumlu diye biliyorum. Fakat şöyle bir problem yaşıyorum sistem SSD'yi hiçbir şekilde görmüyor. Ne disk yöneticisinde ne de bilgisayarda. Ne yapsam çözemedim yardımcı olur musunuz? Denediğim yöntemler; Türk usülü bolca söküp takmak, BIOS'u güncellemek, BIOS pilini çıkar tak yapmak. BIOS'ta CSM UEFI seçeneğinin ikisini de denedim. SSD'yi çıkarıp silgiyle silip tekrar taktım. Ve hala yardıma ihtiyacım var. Ekstra not; laptoptan yeni çıkarıldı çalıştığı kesin.

1706807596355.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım anakart H610M-E kullandığım M.2 SSD Kingston 128 GB. Anakartıma uyumlu diye biliyorum. Fakat şöyle bir problem yaşıyorum sistem SSD'yi hiçbir şekilde görmüyor. Ne disk yöneticisinde ne de bilgisayarda. Ne yapsam çözemedim yardımcı olur musunuz? Denediğim yöntemler; Türk usülü bolca söküp takmak, BIOS'u güncellemek, BIOS pilini çıkar tak yapmak. BIOS'ta CSM UEFI seçeneğinin ikisini de denedim. SSD'yi çıkarıp silgiyle silip tekrar taktım. Ve hala yardıma ihtiyacım var. Ekstra not; laptoptan yeni çıkarıldı çalıştığı kesin.

Eki Görüntüle 2104612
Laptop SSDsi ??

Eki Görüntüle 2104612
Laptoptaki anakart ile bu anakart farklı olduğu için uymayabilir eğer ki anakartınızın SSD değeri 120 GB ise yine almaz

Eki Görüntüle 2104591

Anakartınızın uyumluluk listesinde bu SSD'yi göremedim hocam uyumsuz olma ihtimali yüksek. Buradan anakartınızda uyumluluğu test edilmiş SSD'lere bakabilirsiniz
PRO H610M-E DDR4 Motherboard M-ATX - Intel 12th Gen Processors

Ayrıca Intel Rapid Storage driverını kurmak veya güncellemek düşük bir ihtimalde olsa sorunu çözebilir. Microsoft Store'daki MSI Center uygulamasından yapılabiliyordu sanırım driver Update.

Laptop SSD'leri masaüstüne uymaz diye bir kaide de yok bu arada.

M.2 SSD kesin olarak oturduğunu kontrol eder misiniz? Yuvada bir sıkıntı olabilir mi? Detaylı bakın.

Bu konuda şüphelendim defalarca kez çıkarıp taktım ama hala şüpheleniyorum nedense tam oturmuyor gibi geliyor

Anakartınızın uyumluluk listesinde bu SSD'yi göremedim hocam uyumsuz olma ihtimali yüksek. Buradan anakartınızda uyumluluğu test edilmiş SSD'lere bakabilirsiniz.
PRO H610M-E DDR4 Motherboard M-ATX - Intel 12th Gen Processors

Ayrıca Intel Rapid Storage driverını kurmak veya güncellemek düşük bir ihtimalde olsa sorunu çözebilir. Microsoft Store'daki MSI Center uygulamasından yapılabiliyordu sanırım driver Update.

Laptop SSD'leri masaüstüne uymaz diye bir kaide de yok bu arada.

Önerdiğiniz çözümleri deniyorum teşekkür ederim tekrardan.

Anakart bozuk olamaz ilk olarak, ama minimum alacağı SSD kapasitesi nedir ismi nedir anakartınızın yardımcı olayım.

MSI H610M-E

Bu konuda şüphelendim defalarca kez çıkarıp taktım ama hala şüpheleniyorum nedense tam oturmuyor gibi geliyor

Önerdiğiniz çözümleri deniyorum teşekkür ederim tekrardan.

MSI H610M-E
Hocam yuvaya tam oturmamış olabilir kontrol edin ya da yuva bozuksa geçmiş olsun ona da bakın

Geri
Yukarı