Sistem mavi ekran hatalarından açılmıyor

Furkan Erbaşı

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartı
3060
Herkese merhaba, dün akşam 18.00 gibi bilgisayarı kapattım 21.00'da geri açtığımda otomatik onarım döngüsüne girip sürekli mavi ekran hatası verdi. Hiçbir şekilde bilgisayara erişim sağlayamıyordum daha sonra mecburi olarak USB ile format attım, ilk 1-2 saat düzgün çalıştıktan sonra tekrar aynı hata oldu ve düzeltemeyince tekrar format denedim. Bu sefer Windows'u yükleme aşamasında klavye seçme, şifre girme kısmında bilgisayar kendini yeniden başlatmaya başladı ve 0x0000098 ve 0x000001 hatası vermeye başladı. Yani Windows'u dahi yükleyemiyorum şu an, ISO dosyasını Rufus ile kurdum, formatla bilgisayara daha fazla zarar vermemek için şu anlık ellemiyorum. Çözüm nedir? Bilen varsa aydınlatırsa çok sevinirim çözüm bulamıyorum, sorun SSD'de diye düşünüyorum ama emin olamadım.
Bilgisayarım HP Victus 16 3060 Ryzen7 5800H 1TB SSD model.

Dosya Ekleri

• IMG_4185.jpeg
    IMG_4185.jpeg
    92,5 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_4186.jpeg
    IMG_4186.jpeg
    103,4 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_4214.jpeg
    IMG_4214.jpeg
    105,6 KB · Görüntüleme: 9
Hocam baştan Windows kurmayı dener misiniz?

Hocam baştan Windows kurmayı dener misiniz?

Merhaba, tekrar denediğimde yine aynı şey oluyor. Bilgisayarda sadece SSD mevcut ve format sırasında SSD biçimlendirdikten sonraki aşamada tekrardan otomatik onarım hatası alıyorum. Komut işlemcisine de giremiyorum, defaultuser0 şifresini istiyor fakat şifre her seferinde yanlış diyor. ISO dosyasını GPT şeklinde 2 defa yazdırdım belki hata yapmışımdır diye ama sonuç vermedi.
SSD'yi sadece tek sürücü olacak şekilde biçimlendiriyorum. Diğer sürücü yazanları siliyorum.

Merhaba, tekrar denediğimde yine aynı şey oluyor. Bilgisayarda sadece SSD mevcut ve format sırasında SSD biçimlendirdikten sonraki aşamada tekrardan otomatik onarım hatası alıyorum. Komut işlemcisine de giremiyorum, defaultuser0 şifresini istiyor fakat şifre her seferinde yanlış diyor. ISO dosyasını GPT şeklinde 2 defa yazdırdım belki hata yapmışımdır diye ama sonuç vermedi.
SSD'yi sadece tek sürücü olacak şekilde biçimlendiriyorum. Diğer sürücü yazanları siliyorum.

Hocam elinizde başka bir depolama birimi varsa ona Windows kumrayı dener misiniz eğer kurabilirseniz SSD'yi bir garantiye vs. gönderin.

Maalesef şu anlık yok, yarın bir tamirciye götürüp başka bir SSD ile açtırmayı deneyeceğim. Bu durumun RAM ile bir alakası yoktur değil mi?

Hocam buradan bakıp bir şey diyemem ama sistemde 2 RAM var ise 1'ini sök diğeriyle dene öyle çözümler yapman lazım, bilgisayarcıya gidip her parçayı teker teker denemen en iyisi olur.

Geri
Yukarı