Ses çıkış aygıtından cızırtı sesi geliyor

k0vaaaks

Femtopat
RAM
XPG D30 CL16 8X2
Ekran kartı
ASUS RX6600
Anakart
ASUS B450M Dragon
İşlemci
Ryzen5 5500
Selam, bir süre önce bilgisayarıma birkaç kere üst üste format attım, bu formatlardan sonra bu sorun başladı. Sorunu kısaca tanımlamam gerekirse; daha önceden bir dönem hem bozuk belleklerden dolayı, bir dönem de kondansatör akması sonucu mavi ekranlar yemiştim, bu mavi ekranları yerken mavi ekranla birlikte cızırtı sesi de geliyordu, yanlış anlaşılmasın, kasadan değil, direkt olarak ses çıkış aygıtından geliyor. Aynı sorun şimdi de başladı ancak daha 1 senesini bile tamamlamamış iyi baktığım bir sistemde oluyor bunlar, sebepleri neler olabilir? Bozuk driver geldi aklıma ilk, daha 1-2 gün önce temiz kurulum yaptım, zannetmiyorum. Son zamanlarda BIOS Update yaptım ve S.A.M. açtım, bunlar sebep olabilir mi? Bir de son olarak, 1440p monitör kullanmaya başladım, bu sorunu çok hafif bir oyun olan the planet crafter oyununda yaşamaya başladım, oyun çok hafif bile olsa Ultra ayarlar ve 2K çözünürlükte kartım zorlanıyor olabilir mi? Optimizasyonu berbat bir oyun belirteyim. Mavi ekran yemiyorum, mavi ekran yediğim dönemki çıkan sesin aynısı çıkıyor sadece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı