Sistem Minecraft'ta kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Mustomeister12

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB Ram
SSD veya HDD modeli
1 TB M.2 SSD
Ekran kartı
RTX 4060 8GB
Anakart
Gigabyte B450M K
İşlemci
Ryzen 5 5500
The Witcher 3 ve farklı birçok oyunda bilgisayarım alması gereken değerleri alıyor. Hatta fazlasını bile veriyor ve darboğaz görünmüyor GPU %99 kullanımdayken CPU %85-%70 arası alıyor, ama sadece Minecraft oynarken bir gariplik gördüm. Bilgisayarım oldukça iyi ve oyunda ortalama ayarlarda ve 60-30 FPS arası değerler alıyorum, Afterburner ile baktığımda ise darboğaz varmışcasına ekran kartının %30 kullanımı geçmediğini ve aynı zamanda işlemcinin %80'e çıktığını gördüm. Acaba neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

The Witcher 3 ve farklı birçok oyunda bilgisayarım alması gereken değerleri alıyor. Hatta fazlasını bile veriyor ve darboğaz görünmüyor GPU %99 kullanımdayken CPU %85-%70 arası alıyor, ama sadece Minecraft oynarken bir gariplik gördüm. Bilgisayarım oldukça iyi ve oyunda ortalama ayarlarda ve 60-30 FPS arası değerler alıyorum, Afterburner ile baktığımda ise darboğaz varmışcasına ekran kartının %30 kullanımı geçmediğini ve aynı zamanda işlemcinin %80'e çıktığını gördüm. Acaba neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

OptiFine kurun en az 600FPS alırsınız Minecraft zaten optimizasyonu kötü bir oyun.

Minecraft CPU odaklı ve kötü optimizasyona sahip bir oyun. OptiFine kurun. Oyunun ekran kartına yük bindirmesini istiyorsanız internetten shader kurabilirsiniz.

Oyun ekran kartını kullanmıyor olabilir. Ekran kartını kullanmadığı durumlarda işlemciyle çalıştırmak zorunda kalıyor ve fps kısıtlıyor diye hatırlıyorum. Oyunu ekran kartı ile çalıştırabilirsen sorunun çözülebilir. Tabii bu dediğim oyun ekran kartını görmüyor ise geçerli.

Bu sorun sonradan olmaya başladı kafamı ağrıtanbir durum, rahat 700 FPS aldığımı hatırlıyorum zamanında şuan durduk yere yaşadığım bir durum hiçbir ayara elimi dahi sürmedim

Geri
Yukarı